moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Podsumowanie zbiórki w ramach akcji "Podaruj drugie skrzydło podopiecznym Domu Pomocy w Łopiennie"

Poniedziałek, 28 października 2019
  • Podsumowanie zbiórki w ramach akcji

Pod taką nazwą Fundacja Santander Bank Polska zorganizowała zbiórkę pieniędzy na remont ośrodka dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie prowadzonego przez Siostry Elżbietanki w Łopiennie. Zbiórka, w którą włączył się Urząd Miejski w Gnieźnie odbyła się 20 września. Wczoraj podsumowano akcję.

Dom Pomocy Społecznej Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie znajdujący się w Łopiennie, wsi w powiecie gnieźnieńskim (Gmina Mieleszyn), to miejsce, w którym pięćdziesięciu podopiecznych może spędzać czas w rodzinnej atmosferze. Placówkę prowadzą Siostry Elżbietanki, które wraz z opiekunami budują i wzmacniają w nich poczucie godności i własnej wartości, dając szansę rozwoju intelektualnego i fizycznego.

Rozbudowa Domu o drugie skrzydło budynku, pozwoli na zapewnienie rehabilitacji dotychczasowym, jak również kolejnym podopiecznym na miejscu, bez potrzeby pokonywania wielu kilometrów, by odbyć ćwiczenia.

Całość prac wyceniono na 2 500 000 zł.  Do tej pory, Fundacji Uśmiech Nadziei, która opiekuje się Domem Pomocy Społecznej. Do tej pory udało się zebrać ponad 300 tysięcy złotych. Dlatego 20 września na terenie Gniezna oraz całego powiatu gnieźnieńskiego odbyła się zbiórka finansowa zorganizowana przez Fundację Santander Bank Polska na rzecz DPS w Łopiennie. Podczas wczorajszej konferencji prasowej z udziałem Zastępcy Prezydenta Michała Powałowskiego, Prezes Fundacji Santander Bank Polska Marzeny Atkielskiej oraz Sławomira Stróżyka - Dyrektora Regionu Santander Bank Polska, podsumowano całą akcję.

W tym samym dniu, niezależna zbiórka przeprowadzona została w trzech centralach Santander Bank Polska: w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Inicjatorem i pomysłodawcą akcji był Sławomir Stróżyk - dyrektor Regionu Santander Bank Polska. W akcję zaangażowali się przedstawiciele samorządu terytorialnego: Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz, wraz z zastępcami: Jarosławem Grobelnym oraz Michałem Powałowskim. Wraz z innymi wolontariuszami, 20 września zbierali pieniądze na ten szczytny cel. Podczas jednego dnia zbiórki udało się w sumie zebrać 15 700 złotych. Pieniądze te w formie symbolicznego czeku przekazane zostały dzisiaj pani Marii Kopaszewskiej z Fundacji Uśmiech Nadziei, czuwającej nad Domem Opieki Społecznej w Łopiennie.