moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Słoneczne Ogrody, czyli kameralne osiedla w Gnieźnie. Co je wyróżnia?

Czwartek, 24 października 2019
  • Słoneczne Ogrody, czyli kameralne osiedla w Gnieźnie. Co je wyróżnia?

W Gnieźnie powstaje już trzecie osiedle Słoneczne Ogrody. O zamyśle całego projektu rozmawialiśmy z Michałem Zabłockim, inwestorem.

Słoneczne Ogrody to coś więcej niż osiedle - można powiedzieć, że to już cały projekt, który rozmieszczony jest w kilku miejscach w Gnieźnie. Dlaczego zdecydował się Pan na budowę w kilku lokalizacjach?
To prawda, a wszystko ze względu na to, że w mieście nie ma zbyt dużej ilości dobrze położonych i przede wszystkim wolnych działek. Jak taka sytuacja się pojawia staramy się „wejść” w to miejsce, ponieważ wiemy jak ważną sprawą dla Naszych klientów jest lokalizacja nieruchomości, którą kupują.

Czym różnią się od siebie poszczególne osiedla?
Przede wszystkim wielkością nieruchomości. Na ul. Pustachowskiej powstają domy dla osób, które potrzebują przynajmniej 100 metrów kwadratowych, a na Swojskiej są to mniejsze nieruchomości. Obie inwestycje jednak są bardzo mądrze przemyślane i cechuje je duża funkcjonalność pomieszczeń, co jest bardzo istotne dla klientów.

Młode rodziny często borykają się z problemem wyboru: mieszkanie czy dom. Czy można powiedzieć, że Słoneczne Ogrody to poniekąd połączenie obu typów nieruchomości?
Tak, dokładnie. Staraliśmy się znaleźć kompromis pomiędzy tak różnymi nieruchomościami. Staramy się zapełnić lukę dla klientów, którzy nie chcą mieszkać w bloku bo potrzebują jednak trochę więcej metrów, ale też nie mają ochoty lub czasu, żeby dbać o 600 metrów kwadratowych ogródka a wystarczy im tyle zieleni, żeby wypić sobie przysłowiową kawę na tarasie.

Jakie są największe zalety budowanych przez Pana osiedli?

Staramy się wyszukiwać działki, które mają przede wszystkim dobrą lokalizację. Większość deweloperów „ucieka” poza miasto, jednak my wiemy jak ważne jest dla Naszych klientów aby być blisko centrum. Gniezno nie jest dużym miastem; jednak codzienne odwożenie dzieci do szkół i na dodatkowe zajęcia może być uciążliwe mieszkając kilkanaście minut od centrum czy więcej. Dobieramy działki tak, aby klienci mieli w bliskiej odległości szkoły, przedszkole i opiekę zdrowotną oraz co najważniejsze, komunikację miejską.

Powstaje trzeci etap inwestycji o nazwie Słoneczne Ogrody. Czy będzie kontynuacja?

Tak, będzie to kontynuacja. Etap III to właśnie inwestycja przy ulicy Swojskiej. Na bieżąco będziemy informować o postępach prac, a na tą chwilę serdecznie zapraszamy do zakupu nieruchomości  przy ulicy Pustachowskiej, których oddanie przewidujemy z końcem grudnia 2019.
 
Więcej informacji na temat inwestycji można znaleźć pod linkiem:
http://www.sloneczneogrody.eu/
tekst: Andrzej Bukowski