moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Tymczasowy areszt dla 42-letniego Ukraińca za kradzież rozbójniczą

Sobota, 19 października 2019
  • Tymczasowy areszt dla 42-letniego Ukraińca za kradzież rozbójniczą

W jednym z gnieźnieńskich marketów doszło do kradzieży rozbójniczej. Sprawca nie chcąc zapłacić za polarową bluzę zaczął grozić pozbawieniem życia, również szarpał i odpychał podejmującego interwencję pracownika ochrony, chcąc jak najszybciej opuścić placówkę handlową ze zrabowaną odzieżą. Został jednak zatrzymany. Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec podejrzanego, 42-letniego Ukraińca tymczasowy trzymiesięczny areszt. Za kradzież rozbójniczą grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia, które zostało zakwalifikowane jako przestępstwo kradzieży rozbójniczej, zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat, doszło 14 października br. przed południem w jednym z marketów w Gnieźnie. Sprawca najpierw zabrał ze sklepowej półki polarową bluzę o wartości prawie 50 zł, a następnie nie płacąc, ruszył w kierunku wyjścia. Całe zdarzenie zauważył pracownik ochrony, który stanął na drodze złodzieja. Interwencja ochroniarza nie powstrzymała uporu mężczyzny, który nie chciał rozstawać się ze skradzioną bluzą. Groził pozbawieniem życia i z całych sił szarpał i odpychał pracownika sklepu. Ochroniarz nie dał jednak za wygraną i obezwładnił, jak okazało się po przyjeździe wezwanej na miejsce Policji, 42-letniego Ukraińca.

Mężczyzna został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, gdzie w wyniku przeprowadzonych czynności policjanci nie tylko udowodnili mu przestępstwo kradzieży rozbójniczej ale i ustalili, że tego samego dnia na ulicy Warszawskiej w Gnieźnie ukradł telefon, który zresztą miał przy sobie. 15 października br. prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia przestępstwa, a następnego dnia Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec podejrzanego 3 miesięczny areszt.

42-latkowi za przestępstwo, o które jest podejrzany grozi nawet 10-letni pobyt w zakładzie karnym.

Śledczy ustalili również, że na terenie województwa wielkopolskiego prowadzone są inne postępowania o kradzieże, których miał się dopuścić aresztowany Ukrainiec.
 
źródło: Policja