moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

W Trzemesznie zatrzymano pijanego Naczelnika Wydziału Kryminalnego!

Piątek, 18 października 2019
  • W Trzemesznie zatrzymano pijanego Naczelnika Wydziału Kryminalnego!

Jak informuje portal cmg24.pl, podinspektor Tomasz Ł., Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie został zatrzymany w Trzemesznie do kontroli drogowej. Kierujący wydmuchał poniżej 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna pożegnał się z prawem jazdy oraz prawdopodobnie także z pracą.

Według informacji portalu cmg24.pl, zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu. Policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że przez Trzemeszno jedzie kierowca będący pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali wskazane auto do kontroli. Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że kierujący to Tomasz Ł., Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie, funkcjonariusz z 22-letnim stażem. Badania alkomatem wykazało poniżej 0,5 promila alkoholu (stan po użyciu alkoholu).

Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie prowadzi postępowanie w sprawie o wykroczenie. Komendant Powiatowy Policji w Mogilnie wystąpił do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy o zwolnienie funkcjonariusza ze względu na ważny interes służby. Tomasz Ł. został zawieszony w pełnieniu czynności służbowych oraz prowadzone jest wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Jak informuje portal cmg24.pl: „W tym przypadku oprócz odpowiedzialności karnej, policjant poniesie odpowiedzialność dyscyplinarną. W pierwszym przypadku grozi mu kara aresztu, grzywna i czasowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a w drugim zwolnienie ze służby.”
 
tekst: Andrzej Bukowski