moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pijany kierowca wpadł podczas policyjnej akcji

Wtorek, 15 października 2019
  • Pijany kierowca wpadł podczas policyjnej akcji

W poniedziałek, 14 października, na drogach powiatu gnieźnieńskiego prowadzona była policyjna akcji pod kryptonimem "Alkohol i narkotyki". Działania miały na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy wsiedli za kierownice, będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Będą one sukcesywnie kontynuowane.

Przeprowadzane cyklicznie przez gnieźnieńskich policjantów działania „Alkohol i narkotyki” mają na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Funkcjonariusze chcą także uświadomić kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także życie oraz zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. W czasie prowadzonej akcji skontrolowano prawie 700 kierujących na działanie alkoholu Jeden z kierujących znajdował się w stanie po użyciu pod alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Pomimo rosnącej świadomości społecznej należy pamiętać, że jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie, jest według statystyk jednym z najpoważniejszych przestępstw w ruchu drogowym i jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.
 
źródło: Policja