moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ukradł portfel z pieniędzmi! Nie uniknie kary

Niedziela, 13 października 2019
  • Ukradł portfel z pieniędzmi! Nie uniknie kary

Gnieźnieńscy policjanci operacyjni zatrzymali 50-latka, który podczas zakupów w jednym ze sklepów na terenie miasta ukradł pozostawiony przez inną klientkę portfel z dokumentami i pieniędzmi. Mundurowi odzyskali również mienie. Amator cudzej własności usłyszał już zarzut kradzieży i teraz za swoje zachowanie odpowie przed Sądem.

W czwartek, 10 października, policjanci operacyjni z Gniezna ustalili podejrzanego o kradzież portfela z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 50 złotych. Tydzień wcześniej, w jednym ze sklepów na terenie miasta 69-letnia mieszkanka Gniezna, robiąc zakupy, pozostawiła na dolnej ladzie portfel z pieniędzmi oraz dokumentami. 50-latek również robił zakupy w tym samym sklepie i zauważył portfel pozostawiony przez seniorkę. Podczas swoich zakupów portfel umiejętnie zakrył, po czym dokończył zakupy i wyszedł ze sklepu. Amator cudzej własności usłyszał już zarzut kradzieży, teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci apelują o szczególną uwagę i nie pozostawianie w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów. „Okazja czyni złodzieja”.
 
źródło: Policja