moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"W obiektywie przyrodnika"

Czwartek, 10 października 2019

Zapraszamy na wernisaż wystawy "W obiektywie przyrodnika", na której zaprezentowane zostaną fotografie Przemka Degórskiego. Ekspozycja składa się z kilkudziesięciu zdjęć, które są efektem przyrodniczej pasji artysty.

Wystawa ukazuje przyrodę Ziemi Gnieźnieńskiej podglądaną o różnych porach roku. Pozornie zwyczajne miejsca, zwierzęta, rośliny, mogą stać się fascynujące i tajemnicze. Autor zdjęć ma swoje ukochane przestrzenie, do których wielokrotnie wraca, by zatrzymać ich urok w rozmaitych okolicznościach.
 
25.10.19 r., godz. 18.00, Czytelnia na piętrze I LO

Przemek Degórski

Z wykształcenia biolog i chemik. Fascynacja fotografią pojawiła się w latach licealnych, od tego czasu rzadko rozstaje się z aparatem. Po ukończeniu studiów, pracował w Zakładzie Zoologii Ogólnej Wydziału Biologii UAM, zajmując się m.in. ciemnią fotograficzną, w której wykonywał i wywoływał zdjęcia do publikacji naukowych. Członek Gnieźnieńskiego Towarzystwa Fotograficznego i Związku Polskich Fotografów Przyrody (Okręg Wielkopolski). Prowadzi warsztaty fotograficzne dla różnych grup wiekowych, bierze udział w licznych projektach artystycznych. Laureat konkursów fotograficznych. m.in.: „Zdjęcie Roku OW ZPFP 2002 - III miejsce”, „Reportaż z wakacji” w 2002 - wyróżnienie, "Zima w powiecie gnieźnieńskim" w 2011 - I miejsce, "Tajemnicze zakątki gminy Łubowo" w 2012 - I miejsce, "Zakrzewo 2012" - I miejsce, „Fotograf Roku OW ZPFP 2016” w kategorii: rośliny, grzyby, porosty - II miejsce, „Fotograf Roku OW ZPFP 2017” w kategorii: impresje - I miejsce oraz w kategorii: kompozycja i forma - II miejsce. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych.
 
tekst: Informacja prasowa