moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Gniezno

Sobota, 28 września 2019
  • Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Gniezno

Dzisiaj Gniezno odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Polityk przyjechał, aby poprzeć lokalnych kandydatów w wyborach parlamentarnych.

Premier Mateusz Morawiecki przyjechał do Gniezna, aby wyrazić swoje poparcie dla kandydatów na posłów i senatorów z naszego okręgu, m.in. Krzysztofa Ostrowskiego i Roberta Gawła. Spotkanie z mieszkańcami odbyło się w auli Kolegium Europejskiego. Uczestniczyło w nim kilkaset osób.

Wcześniej, trzy tygodnie przed wyborami parlamentarnymi Gniezno odwiedził marszałek Stanisław Karczewski, który przekonywał, że Robert Gaweł jest najlepszym kandydatem do Senatu RP. Wizytę w Gnieźnie rozpoczął od spaceru po parowozowni, podczas którego mógł osobiście przekonać się, że to najlepsze miejsce do utworzenia Narodowego Muzeum Kolejnictwa. Marszałek Senatu przyznał, że warto było zobaczyć na własne oczy obiekt, o którym wielokrotnie słyszał od senatora Roberta Gawła. Następnie Stanisław Karczewski złożył wspólnie z gnieźnieńskim senatorem i Joanną Śmigielską, sekretarzem miasta, wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu Św. Piotra.

Roberta Gawła poparli również kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu, uczestniczący w spotkaniu z wyborcami: wojewoda Zbigniew Hoffmann, poseł Zbigniew Dolata i poseł Krzysztof Ostrowski. Marszałem Senatu odpowiadał na pytania mieszkańców, które dotyczyły głównie poprawy jakości służby zdrowia i zwiększenia kwoty wolnej od podatku.
 
tekst: Informacja prasowa, Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski