moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

50 lat minęło... Jubileusze Złotych Godów

Piątek, 20 września 2019
  • 50 lat minęło... Jubileusze Złotych Godów

Pół wieku temu dwadzieścia pięć par z Miasta Gniezna przyrzekło sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali darzyć się uczuciem, które - co było widać - mimo wielu lat nie wygasło. 18 i 19 września 2019 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w obecności Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza wszystkie pary obchodzące zaszczytne, złote gody otrzymały medale oraz moc życzeń.

Pary, które mają za sobą już spędzone wspólnie pół wieku otrzymały medal Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Byli to państwo: Daniela i Wincenty Bąkowscy, Zofia i Piotr Bogdanowiczowie, Barbara i Stefan Durkowie, Halina i Konrad Dutkiewiczowie, Urszula i Włodzimierz Kaatzowie, Grażyna i Michał Nowaczykowie, Danuta Kossak-Roesler i Jerzy Roesler, Wanda i Szymon Smagłowie, Dorota i Henryk Wolniewiczowie, Teresa i Zbigniew Ambrożakowie, Urszula i Andrzej Brauzowie, Gabriela i Ireneusz Dziemidowiczowie, Wiktoria i Jan Jasińscy, Mirosława i Jerzy Jóźwiakowie, Henryka i Stanisław Karasińscy, Regina i Leszek Łanieccy, Zdzisława i Marian Ochoccy, Felicja i Jan Rachwalscy, Helena i Marian Redzikowie, Danuta i Feliks Sobeccy, Urszula i Zbigniew Staszewscy, Maria i Zenon Wolkowie, Elżbieta i Jerzy Zygułowie.

Podczas ceremonii specjalnie wyróżniono też dwa małżeństwa z jeszcze dłuższym stażem: państwa Helenę i Mariana Musiałów, którzy są razem już 70 lat i obchodzili Kamienne Gody oraz Anicetę i Aleksandra Grześkowiaków obchodzących 55. szmaragdową rocznicę ślubu. Prezydent wręczając im upominki oraz pamiątkowe dyplomy zaznaczył, że małżeństwa takie są niezbitym dowodem siły i piękna łączącego ich uczucia.

Wszystkim szacownym jubilatom przybyłym do MOK odśpiewano okolicznościowe sto lat, a prowadzący całą uroczystość Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariusz Kabaciński wręczył paniom bukiety pięknych kwiatów. Na koniec uroczystości był czas na wspólne, pamiątkowe zdjęcia oraz życzenia od przybyłych licznie najbliższych i przyjaciół.