moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kościół chciał odzyskać nieruchomość! Miasto, żeby nie stracić Przedszkola oddało dwie działki

Środa, 18 września 2019
  • Kościół chciał odzyskać nieruchomość! Miasto, żeby nie stracić Przedszkola oddało dwie działki

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Poznaniu upomniała się o zwrot nieruchomości przy ul. Sobieskiego. Obecnie jej właścicielem jest Miasto Gniezno. Chodzi o działkę i budynek Przedszkola przy ul. Sobieskiego. Aby uniknąć likwidacji placówki, Pierwsza Stolica oddała w zamian dwie inne działki.

Chyba nikt nie wyobraża sobie sytuacji, w której Miasto Gniezno musiałoby oddać w ręce kościoła Przedszkole przy ul. Sobieskiego w Gnieźnie. Budynek został wyremontowany i nagle znalazł się poprzedni właściciel - Parafia Ewangelicko-Augsburska w Poznaniu - który zażądał przywrócenia własności nieruchomości. Na najbliższej Sesji Rady Miasta samorządowcy podejmą uchwałę, zgodnie z którą na rzecz Kościoła przejdą dwie inne działki na terenie naszego Miasta.

Uchwała dostępna jest tutaj.

Jak czytam w Uchwale:
Przyjęcie od Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu oświadczenia, iż ugoda w zakresie opisanym w pkt. 1 wyczerpuje w stosunku do Miasta Gniezna wszelkie roszczenia wynikające z postępowania regulacyjnego w  zakresie przywrócenia własności nieruchomości objętej zgłoszonym roszczeniem.
Propozycja Miasta Gniezna została zaakceptowana przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Poznaniu, a co za tym idzie możliwe jest zawarcie ugody, co ma umożliwić stronom polubowne zakończenie sporu.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Rafał Mikuła