moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Już w sobotę emocje na Strumykowej!

Środa, 11 września 2019
  • Już w sobotę emocje na Strumykowej!

Bardzo interesująco zapowiada się sobotnie spotkanie w piłkarskiej III lidze, w którym na stadionie przy ulicy Strumykowej gnieźnieński Mieszko podejmował będzie KP Starogard Gdański.

Oba zespoły przed sezonem uznawane były za jednych z faworytów do walki o awans do II ligi co z pewnościa zwiastuje dobry poziom tego widowiska. Po rozegraniu siedmiu kolejek mieszkowcy zajmują czwarte miejsce w tabeli, z kolei KP jest na miejscu ósmym, jednak oba kluby dzieli różnica tylko trzech punktów. Jeśli obie ekipy nie chcą stracić kontaktu z liderem z Kalisza nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów w tym pojedynku.

Niestety zanosi się na to, że gospodarze nie będą mogli zagrać w swoim optymalnym składzie. Nadal nie w pełni sił są kontuzjowani w ostatnim czasie Tomasz Bzdęga, Michał Steinke i Mateusz Roszak, a żadnego z kibiców biało-niebieskich nie trzeba przekonywać, że są to poważne osłabenia naszego zespołu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie gnieźnianie dwukrotnie pokonali KP, zarówno w Gnieźnie jak i w Starogardzie po 2:1, więc pozostaje mieć nadzieję, że w nowej edycji rozgrywek seria ta zostanie podtrzymana. 

Sobotnie spotkanie zaplanowane zostało na godzinę 17.00, a jako arbiter główny poprowadzi je bydgoski arbiter Krzysztof Kanclerz.
 
tekst: Informacja prasowa