moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kierowca osobówki sprawcą wczorajszego wypadku na drodze krajowej nr 15

Piątek, 23 sierpnia 2019
  • Kierowca osobówki sprawcą wczorajszego wypadku na drodze krajowej nr 15

W czwartek, 22 sierpnia, o godzinie 12.30 w Gnieźnie, na drodze krajowej nr 15 doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów ciężarowych i jednego osobowego. Trzy osoby trafiły do szpitali. Policja pod nadzorem Prokuratury wyjaśnia okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, kierujący samochodem osobowym marki Hyundai, 62-letni mieszkaniec Trzemeszna, jadąc od strony Trzemeszna w kierunku Gniezna z nieustalonych przyczyn zderzył się z kierującym zestawem pojazdów Volvo kierowanym przez 54-letniego obywatela Ukrainy, jadącego z przeciwnego kierunku. W wyniku zderzenia kierujący Hyundai’em uderzył w metalową barierę ochronną i zjechał do przydrożnego rowu. Natomiast w wyniku zderzenia kierujący zestawem pojazdów zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z kierującym zestawem pojazdów Man wraz z przyczepą ciężarową jadącym od strony Trzemeszna w kierunku Gniezna. Po zderzeniu samochód ciężarowy oraz ciągnik siodłowy zatrzymały się na skarpie drogi, po czym kabina pojazdu Volvo oraz przednia część naczepy ciężarowej Feldbinder uległy spaleniu.

Kierujący pojazdami zostali przetransportowani do szpitali, w tym kierowca pojazdu Man po uwolnieniu z zakleszczonego auta został przetransportowany helikopterem.

Na czas prowadzenia czynności oraz do czasu usunięcia pojazdów droga krajowa nr 15 na odcinku Gniezno - Jankowo Dolne była zablokowana. Na ten czas Policja wprowadziła objazdy.

Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Policja pod nadzorem Prokuratury wyjaśnia okoliczności i przyczyny tego wypadku.
 
źródło: Policja