moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pracowita niedziela strażaków z Witkowa

Poniedziałek, 19 sierpnia 2019
  • Pracowita niedziela strażaków z Witkowa

W niedzielę, 18 sierpnia, po godzinie 1.40 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o alarmie z systemu przeciwpożarowego w Przedszkolu w Witkowie. Do akcji wyjechali strażacy z Gniezna i Witkowa.

Alarm uruchomił się w Przedszkolu przy ul. Jasnej w Witkowie. Zgodnie z wytycznymi strażacy z Witkowa wyjechali dwoma średnimi zastępami. Również z PSP Gniezno wysłano dwa ciężkie zastępów i drabinę mechaniczną. Po przybyciu na miejsce nie stwierdzono zewnętrznych oznak pożaru. Centrala alarmowa wskazała uszkodzenie zasilania. Od kilkudziesięciu minut na terenie miast można było zauważyć zanik zasilania w sieci energetycznej. Najprawdopodobniej to było przyczyną zaistniałego zamieszania. W obecności użytkownika i z kamerą termowizyjną (będącą na wyposażeniu PSP Gniezno) dokonano inspekcji pomieszczeń budynku przedszkola.

Około godziny 9.30 ponownie zawyła syrena OSP. Tym razem strażacy otrzymali dyspozycję wyjazdu do pomocy osobie w mieszkaniu przy ul. Pułkownika Hynka w Witkowie. Podwójne drzwi do mieszkania miały być zamknięte. Brak możliwości otwarcia ich z zewnątrz, jak i od środka. Przygotowano się do siłowego otwarcia mieszkania bądź próby dostania się przez balkon po drabinie. Po dotarciu i rozpoznaniu okazuje się jednak, że drzwi są otwarte. Osoba w mieszkaniu po podniesieniu na wózek odmówiła udzielenia jej pomocy medycznej.

O godzinie 14.10 strażacy z Witkowa wyjechali dwoma zastępami do pożaru na posesji przy ul. Północnej. Tym razem doszło do samozapłonu roślinnych odpadów składowanych w kompostowniku.
źródło: OSP Witkowo