moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

IV Półmaraton Szpot Swarzędz. Nagrody nie tylko w kategoriach wiekowych

Środa, 31 lipca 2019
  • IV Półmaraton Szpot Swarzędz. Nagrody nie tylko w kategoriach wiekowych

Choć do rozegrania IV Półmaratonu Szpot Swarzędz pozostał jeszcze miesiąc - start w niedzielę 1 września 2019 r. - to do zakończenia zapisów pozostało dokładnie 11 dni mniej. Zgodnie bowiem z regulaminem, ostatnim momentem rejestracji zawodniczek i zawodników jest godzina 23:59 we wtorek, 20 sierpnia. Zapisy prowadzone są przez stronę www.biegi.szpot.pl.

Przypomnijmy, że w tym roku bieg odbędzie się po całkowicie nowej, płaskiej, a zatem bardzo szybkiej trasie. Wiele wskazuje zatem na to, iż w niedzielę 1 września 2019 roku na Stadionie Miejskim w Swarzędzu bardzo często będzie rozbrzmiewał dzwon rekordzisty, ustawiony tuż za linią mety. Prawo do uruchomienia dzwonu będzie miał każdy, kto choć o ułamek sekundy poprawi swój rekord życiowy. Czy uda się poprawić ubiegłoroczne rekordy swarzędzkiego półmaratonu ustanowione przez Krzysztofa Hadasa - rezultat 1:08:50 oraz Monikę Kaczmarek 1:17:26? Jest to jeśli nie pewne, to bardzo prawdopodobne.

Poza nagrodami regulaminowymi, których będzie niemal pięćdziesiąt, Organizator - firma Szpot - dba wraz z partnerami imprezy o ciekawe nagrody dodatkowe. Jedną z nich będzie zegarek Garmin Fenix 5 (najwyższa seria zegarków Garmin) ufundowany przez TRIGAR.pl, autoryzowanego partnera firmy Garmin. Komu przypadnie ta nagroda? Biegaczce lub biegaczowi, która/y zameldują się na mecie na miejscu trzydziestym. Dlaczego akurat to miejsce? Firma Szpot obchodzi w tym roku 30-lecie rozpoczęcia działalności i stąd taka symboliczna zbieżność.

Nie zabraknie również kolejnego, mocnego pozasportowego akcentu, jakim będzie aukcja na rzecz Nikoli Kubiak. Nikolka od ponad 7 lat dzielnie walczy z nowotworem złośliwym, a podczas 8. Biegu 10 km Szpot Swarzędz 2 czerwca b.r. udało nam się pozyskać z licytacji różnych przedmiotów przekazanych m.in. przez Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów RP, kwotę 5 480 złotych. Pieniądze trafiły do Fundacji „Zdążyć z pomocą”, której podopieczną jest Nikola.

Wpisowe na IV Półmaraton Szpot Swarzędz wynosi 60 złotych i nie zostanie zmienione do końca trwania zapisów. Miejsca na liście startowej jeszcze są. Jeszcze... Zapraszamy w imieniu Organizatora firmy Szpot oraz współorganizatora Miasta i Gminy Swarzędz - www.biegi.szpot.plwww.biegi.szpot.pl. Swarzędzki półmaraton to 50% maratonu i 100% satysfakcji.
 
tekst: Informacja prasowa