moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kolejna osoba ofiarą metody "na policjanta"! Gnieźnianka straciła 18 tys. zł

Wtorek, 23 lipca 2019
  • Kolejna osoba ofiarą metody

18 tys. złotych przekazała mieszkanka Gniezna osobie, która podszyła się pod policjanta. To kolejna ofiara oszustwa na terenie naszego powiatu. Mimo licznych apeli mundurowych przestępcy w dalszym ciągu skutecznie znajdują osoby, które nabierają się na wymyślone historie i przekazują pieniądze.

Jak udało nam się ustalić, tym razem przebieg oszustwa był następujący. Do mieszkanki Gniezna na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako jej znajoma. Niestety gnieźnianka nie wyczuła podstępu. Kobieta poprosiła o numer telefonu komórkowego, aby w przyszłości móc dzwonić na komórkę. Po kilkunastu minutach na telefon komórkowy zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Przekazał on informację, że pieniądze zgromadzone na koncie gnieźnianki są zagrożone, ponieważ przestępcy podrobili jej dowód osobisty. Zalecił wypłatę środków i przekazanie ich Policji. Kobieta udała się do banku, wypłaciła pieniądze (w tym z konta debetowego zaciągając dług) i przekazała fałszywemu policjantowi, który spotkał się z nią na ulicy. W ten sposób poszkodowana straciła 18 tys. zł.

Po raz kolejny przestrzegamy przed tego typu oszustwami i przypominamy, ze Policja nigdy nie będzie chciała, abyśmy przekazali funkcjonariuszowi jakiekolwiek pieniądze.
 
tekst: Andrzej Bukowski