moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Tragiczny wypadek w Oborze! Nie żyje 26-latek

Poniedziałek, 15 lipca 2019
  • Tragiczny wypadek w Oborze! Nie żyje 26-latek

W nocy z niedzieli na poniedziałek, o godz. 1.50, służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku w miejscowości Obora. Zderzyło się tam auto osobowe z ciężarówką. Do akcji wyjechali strażacy z Gniezna i Zdziechowy, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe.

Do wypadku doszło o godz. 1.50. Jak wynika z ustaleń Policji, kierujący samochodem marki Honda Civic z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym Renault Magnum z naczepą. Być może mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem na zakręcie. W tym miejscu często dochodzi do kolizji.

Ratownicy po dotarciu na miejsce zdarzenia zastali trzy osoby w aucie osobowym, 26-letniego kierowcę, mieszkańca powiatu krotoszyńskiego i kobietę z dzieckiem oraz kierowcę ciężarówki. Niestety mimo prawie godzinnej reanimacji nie udało się uratować kierowcy osobówki. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Ruch na drodze wojewódzkiej był zablokowany do wczesnych godzin rannych. Wytyczono objazdy. Przyczyny i okoliczności wypadku  ustala Policja pod nadzorem Prokuratury.
 
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: OSP Zdziechowa