moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dni Powidza ze strefą edukacyjno-sportową dla seniorów zbudowaną przez marki Corega i Voltaren

Środa, 10 lipca 2019
  • Dni Powidza ze strefą edukacyjno-sportową dla seniorów zbudowaną przez marki Corega i Voltaren

Corega, twórca kampanii społeczno-edukacyjnej "9 milionów powodów", oraz marka leków przeciwbólowych bez recepty Voltaren, patron programu ćwiczeniowego "Rusz się Polsko", łączą siły we wspólnej, objazdowej akcji skierowanej do seniorów. Już 13 lipca br. odwiedzą Powidz, aby edukować seniorów w kwestii dbania o protezy zębowe, a także zachęcać do aktywności fizycznej i cieszenia się pełnią życia bez względu na wiek. W specjalnie stworzonej strefie przy ulicy Park Powstańców Wielkopolskich 25 na uczestników czeka masa atrakcji, między innymi darmowe konsultacje higieny jamy ustnej czy ćwiczenia z trenerem.

Edukacja seniorów w kwestii higieny jamy ustnej podczas Dni Powidza
W tym roku marka Corega startuje z drugą już edycją kampanii „9 milionów powodów”. Powstała ona, aby edukować ludzi w zakresie higieny jamy ustnej oraz aby uświadamiać, że noszenie protezy to całkowicie normalna rzecz i nie powinna stanowić tematu tabu. Jak wskazuje nazwa kampanii, której ambasadorem po raz kolejny został Robert Janowski, aż 9 milionów Polaków nosi protezę zębową . Wielu z nich przyznaje, że odbiera im to pewność siebie, przez co są mniej aktywni i częściej niż inni rezygnują ze spotkań z rodziną i znajomymi. Corega, chcąc przekonać seniorów do tego, że noszenie protezy nie powinno wiązać się z żadnymi ograniczeniami, podjęła w tym roku szereg działań skierowanych bezpośrednio do nich. Podczas drugiej edycji projektu eksperci marki Corega wyruszą w Polskę, aby osobiście porozmawiać z Polakami na tematy związane z pielęgnacją protez zębowych. Już 13 lipca w godzinach 10:00-17:00 na uczestników Dni Powidza będzie czekał bus edukacyjny Corega, w którym zespół fachowców z zakresu stomatologii będzie prowadzić darmowe konsultacje na tematy związane z higieną jamy ustnej czy poprawnego stosowania kremów do protez. Na uczestników imprezy będą czekać również próbki produktów.

Aktywni seniorzy, czyli ćwiczenia i konsultacje dla mieszkańców Powidza
O strefę aktywności podczas Dni Powidza zadba marka leków bez recepty Voltaren, która jako specjalista do walki z bólem, jest odpowiedzialna za program „Rusz się Polsko”, zachęcający seniorów do codziennego ruchu. W jego ramach eksperci stworzyli zestaw 20-minutowych ćwiczeń, pomagający tym, którym dolegliwości mięśni i stawów przeszkadzają w codziennym życiu. Z badań Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że już 20 minut ćwiczeń dziennie pomaga zwiększyć ruchomość stawów, wzmocnić mięśnie i poprawić samopoczucie. Poza serią ćwiczeń, które są ogólnodostępne na stronie programu „Rusz się Polsko”, przedstawiciele marki Voltaren postanowili przygotować objazdową akcję edukacyjno-sportową. Podczas Dni Powidza, seniorzy będą mogli skorzystać z porad specjalistów marki Voltaren i wziąć udział w ćwiczeniach na matach z trenerem. 20-minutowe zajęcia pod okiem specjalisty mają na celu wskazanie odpowiednich aktywności, które można wykonywać każdego dnia w celu poprawy samopoczucia i sprawności ruchowej mięśni i stawów.

Poza strefą edukacyjno-sportową na uczestników czeka również fotobudka, gdzie odwiedzający będą mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia. Bus, wokół którego zbudowane zostanie miasteczko obu marek zlokalizowany będzie przy ulicy Park Powstańców Wielkopolskich 25, obok Powidzkiego Domu Kultury.
tekst: Informacja prasowa