moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Posłanka Paulina Hennig-Kloska spotyka się z mieszkańcami

Wtorek, 9 lipca 2019
  • Posłanka Paulina Hennig-Kloska spotyka się z mieszkańcami

Posłanka Paulina Hennig-Kloska ruszyła w trasę po okręgu. W sobotę wystartowało zapowiadane wcześniej Letnie Biuro Poselskie. Parlamentarzystkę wraz z zespołem można było spotkać na gnieźnieńskim Rynku. Dziś Letnie Biuro przeniosło się na skwer u zbiegu ulic Chrobrego i Łubieńskiego.

Mimo jesiennej pogody nastroje są gorące i zagrzewające do jesiennej walki. Wielu mieszkańców naszego miasta pyta o ostateczny kształt koalicji opozycji licząc na szerokie porozumienie. Wiele rozmów dotyczy sfer zaniedbanych przez obecny rząd. Głównie służby zdrowia, edukacji, ochrony środowiska oraz praw osób z niepełnosprawnością. Te ostatnie czują się oszukane przez premiera Morawieckiego, który w trakcie kampanii obiecywał im nowe dodatki, o których dziś już nikt w PiS nie pamięta - powiedziała po dwóch dniach akcji Paulina Hennig-Kloska. Mieszkańcy bardzo chętnie wymieniają się swoimi spostrzeżeniami i uwagami. Często mówią o swoich osobistych sprawach, więc w efekcie tych rozmów podejmę zapewne szereg nowych interwencji poselskich. Dziękuję za wszystkie ciekawe rozmowy, słowa wsparcia i pomysły, za troskę o koalicję opozycji. Dla takich chwil warto pracować od rana do wieczora.
 
Parlamentarzystka przygotowała dla mieszkańców miasta podsumowanie swojej pierwszej kadencji. W broszurze, którą otrzymaliśmy można przeczytać o jej aktywności w Sejmie i obszarach, którymi przez ostatnie 4 lata się zajmowała: finansach, służbie zdrowia, edukacji. Chętni mogą też wypełnić ankietę z pytaniami o potrzebne zmiany w mieście, regionie i Polsce.

We wtorek Letnie Biuro Poselskie Hennig-Kloski zawitało do Wrześni. W kolejne dni Posłankę będzie można spotkać na ulicach Środy Wielkopolskiej i Śremu. Do Gniezna wróci w następny poniedziałek, ale tym razem na parking przy pasażu na Os. Jagiellońskim.
 
tekst: Andrzej Bukowski