moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Mężczyzna utonął w Jeziorze Piotrowskim

Sobota, 29 czerwca 2019
  • Mężczyzna utonął w Jeziorze Piotrowskim

Dzisiaj ok. godz. 17.30 służby ratunkowe zostały zadysponowane nad Jezioro Piotrowskie, gdzie mężczyzna wszedł do wody i zniknął pod powierzchnią. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe, zastępy Straży Pożarnej z Gniezna i Modliszewa oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po dotarciu na miejsce ratownicy zastali topielca oraz osoby postronne na dzikiej plaży, na brzegu jeziora. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, poszkodowanego wyciągnął z akwenu jeden ze świadków zdarzenia. Ratownicy medyczni i strażacy przejęli prowadzenie pierwszej pomocy. Niestety, mimo wysiłku po kilkudziesięciu minutach prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej lekarz stwierdził zgon. Na miejsce wezwano prokuratora.

To pierwsze utonięcie w tym sezonie na terenie naszego powiatu. Mężczyzna miał 46 lat.

Aktualizacja:
Z informacji, które uzyskaliśmy wynika, że mężczyzna wraz ze swoim znajomym łowił ryby. W pewnym momencie oddalił się w pobliskie trzciny, gdzie przewrócił się do wody. Niestety nie udało mu się samodzielnie wydostać z zarośli. Jedną z domniemanych przyczyn mogło być zasłabnięcie.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Rafał Mikuła, Andrzej Bukowski