moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Tragiczny wypadek między Gnieznem a Niechanowem! Nie żyje motocyklista - żołnierz z powidzkiej bazy

Sobota, 1 czerwca 2019
  • Tragiczny wypadek między Gnieznem a Niechanowem! Nie żyje motocyklista - żołnierz z powidzkiej bazy

Dzisiaj o godz. 6.45 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o wypadku motocyklisty na trasie między Gnieznem a Żelazkowem. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz zastępy Straży Pożarnej z Gniezna i Niechanowa.

Do wypadku doszło w Lesie Jelonek. Kierujący motocyklem zderzył się czołowo z samochodem osobowym. Kierujący osobówką opuścił pojazd o własnych siłach, natomiast motocyklista leżał na skraju drogi na wznak, bez żadnych oznak życia. Działania strażaków polegały na podjęciu reanimacji motocyklisty oraz udzieleniu pomocy przedmedycznej kierującemu osobówką. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego kontynuowano reanimację, a drugi poszkodowany karetką został przetransportowany do szpitala.

Ruch na drodze był zablokowany. Przybyła Policja wyznaczyła objazdy. Niestety mimo wysiłków strażaków oraz ratowników medycznych nie udało się uratować życia motocykliście - lekarz stwierdził zgon. Na czas oględzin miejsca zdarzenia oraz czynności śledczych przez Policję pod nadzorem Prokuratora miejsce zdarzenia zabezpieczał zastęp OSP Niechanowo.

Jak udało nam się ustalić, motocyklista był gnieźnianinem służacym w powidzkiej jednostce wojskowej.

Aktualizacja 3 czerwca 2019:
W sobotę, 1 czerwca, o godzinie 6:40 na drodze wojewódzkiej nr 260 w miejscowości Jelonek doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. W wyniku czołowego zderzenia samochodu ciężarowego z motocyklem zginął motocyklista. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności wypadku.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, kierujący samochodem marki Fiat Doblo, 19-letni mieszkaniec gminy Kleczew jadąc od strony Żelazkowa w kierunku Gniezna na prostym odcinku drogi zderzył się czołowo z kierującym motocyklem, 29-letnim mieszkańcem Gniezna poruszającym się od strony Gniezna w kierunku Żelazkowa. W wyniku zderzenia Fiat zatrzymał się na torowisku Kolei Wąskotorowej, natomiast motocykl wywrócił się na bok.

W wyniku tego wypadku motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Kierowca Fiata został przewieziony do szpitala, gdzie po przebadaniu został zwolniony do domu. Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego był trzeźwy. Pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu depozytowym. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez 4 godziny.

 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: PSP Gniezno, OSP Niechanowo, KPP Gniezno