moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Parking pod targowiskiem - 360 zł rocznie. Parking przy ul. 3 Maja - 1 080 zł rocznie

Sobota, 11 maja 2019
  • Parking pod targowiskiem - 360 zł rocznie. Parking przy ul. 3 Maja - 1 080 zł rocznie

Najpierw za darmo, teraz płatny - mowa o parkingu przy ul. 3 Maja w Gnieźnie, na którym z początkiem czerwca wprowadzone zostaną opłaty. Przez kilka lat mieszkańcy i turyści mogli korzystać z tego placu bezpłatnie.

Miasto Gniezno tłumaczy wprowadzenie opłat na parkingu przy ul. 3 Maja koniecznością wymuszenia rotacji pojazdów. Pobliski deweloper zlikwidował przynależne do bloku miejsca parkingowe. Tutaj akurat trudno dziwić się władzom miasta - nie mogą ponosić ksoztów i odpowiedzialności za działanie prywatnej firmy. Zmiana sposobu korzystania z parkingu ma umożliwić pozostawienie aut nie tylko mieszkańcom udającym się do centrum, ale przede wszystkim osobom przyjeżdżającym do szpitala. Pierwsze 30 minut ma być darmowe głównie z myślą o tych, którzy korzystają z usług służby zdrowia. Każda kolejna godzina postoju to już 3 zł. Co prawda szpital restrukturyzuje SOR - wprowadzono już m.in. triaż, jednak na obsługę w 30 minut raczej nie ma co liczyć.

Możliwe będzie także wykupienie abonamentu, który został podzielony na ten dla mieszkańców pobliskich bloków i kamienic - 1 080 zł rocznie, oraz pozostałych osób - 1 560 zł rocznie. Tysiąc oraz półtora tysiąca złotych za możliwość pozostawienia auta „pod chmurką” to dość wygórowana cena jak na ten obszar miasta. Dla porównania za miesiąc parkowania pod płytą targowiska na Placu Piłsudskiego okoliczni mieszkańcy płacą 30 zł, czyli 360 zł rocznie.
 
tekst: Andrzej Bukowski