moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Rodzinnie w "Dwójce"

Środa, 30 maja 2018
  • Rodzinnie w

Festyn rodzinny w Szkole Podstawowej nr 2 stał się już tradycją. Ponieważ impreza miała miejsce 26 maja, zatem akcentowaliśmy w nim Dzień Mamy, ale i przyświecały nam treści patriotyczne. Szkoła nasza bowiem realizuje roczny projekt poświęcony rocznicy odzyskania niepodległości oraz rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.

W organizację - jak zawsze - aktywnie włączyli się nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodzice. Największą trakcją była loteria fantowa, gdzie każdy los wygrywał, a ponadto brał udział w losowaniu nagrody głównej, czyli roweru.

Podczas festynu można było zjeść grochówkę, kiełbasę z grilla, pyszne ciasto, lody i watę cukrową. Na scenie prezentowali się uczniowie, odbyły się też pokazy taneczne. Można było skorzystać z oferty hipoterapii, pograć w piłkę, potrenować rzuty do kosza, zakupić kwiaty, czy wpleść je we włosy, bo i takie stoisko znalazło się na naszym festynie. Znana bokserka i strongmanka - Karolina Koszela pokazała uczniom swoje umiejętności, zachęcając do aktywności fizycznej.

Uczniom i rodzicom festyn zapewne bardzo się podobał, a jego całkowity dochód pomoże upiększyć boisko szkolne. Dobrze jest pomagać i wspólnie pracować w słusznej sprawie - takie wartości nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 starają się krzewić wśród swoich uczniów.
 
tekst: SP 2
foto: SP 2