X
X

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Grand Prix Wielkopolski Suchy Las ... "na zmęczenie"

Niedziela, 17 sierpnia 2014
  • Grand Prix Wielkopolski Suchy Las ...

6-ta edycja Bike Cross Maraton Gogol MTB w stu procentach oddaje charakter i klimat wyścigu, który odbył się w ubiegły weekend ,"...na zmęczenie Suchy Las 2014...". Było gorąco, sucho, piaszczyście, męcząco. Jednak to nie zniechęciło ponad 600 kolarzy z Wielkopolski i okolic, aby przybyć i pościgać się z innymi zapaleńcami tego sportu. Wśród tej rekordowej dla organizatora grupie nie zabrakło przedstawicieli z rodzimego podwórka, czyli kolarzy z GKKG Gniezno.

Do podniesienia frekwencji przyczynili się: Marek Makowski, Kamil Makowscy, Artur Lisiecki, Radosław Jaskulski, Daniel Curul oraz kolega Michał Ossowski.
Grupa dotarła na miejsce maratonu dość wcześnie - co okazało się bardzo trafną decyzją ze względów logistycznych. Zawodnicy nie mieli problemów z rejestracją, przygotowaniem się do wyścigu oraz rozgrzewką. Ostatecznie spokojnie oczekiwali na udanie się do swoich sektorów startowych i sam start. Start dla dystansu MINI - 36km, w którym brali udział wszyscy zawodnicy GKKG, wyznaczony na godz.11.30 odbył się bez opóźnień. Zarówno dla zawodników, kibiców i organizatorów start tak licznej grupy był niesamowitym przeżyciem. Atmosferę podkręcał dodatkowo płynący z głośników głos komentatora sportowego Piotra Kurka.
Odczuła to z pewnością lokalna społeczność, kiedy tak liczna grupa rowerzystów "wylała się" na pierwszy asfaltowy odcinek trasy. Z daleka już słychać było dosłownie "rój" - nie tyle szerszeni - co rozpędzonych na swych rowerach i rozpalonych atmosferą zawodników. Tak zwarta grupa kolarzy jechała wspólnie do momentu pierwszego 500-metrowego podjazdu, który miał na celu jej rozciągnięcie.
Następnie trasa maratonu przeniosła się w tereny leśne i polne. Z biegiem czasu grupy się rozciągały, a zawodnicy jechali szybciej lub wolniej - w zależności od trudności terenu. Najbardziej dokuczliwe i wycieńczające - oprócz samego upału - okazały się nie tyle podjazdy, pozakręcane singieltraki, czy usiane dołami tereny poligonu w Biedrusku - co odcinki trasy grzęskiego suchego piachu ... zgodnie z obietnicą organizatorów: "na zmęczenie".
Mimo tego, sama trasa umykała szybko. Równie szybko pojawił się bufet usytuowany w zacienionym miejscu na 15 km trasy. Plus dla organizatorów i obsługi. Sama trasa, punkty krytyczne (przejazd przez ulice) były dobrze oznakowane i obsłużone. Minusem okazał się ostatni niejednoznacznie oznaczony rozjazd na 1.8 km przed metą, który dla niektórych okazał się "złym skrętem", dokręceniem dodatkowych kilometrów w piachu i utratą wielu pozycji.
Mimo wszystkich tych utrudnień zawodnicy GKKG Gniezno walczyli do końca i ostatecznie zameldowali się na mecie wg kolejności:
  • Kamil Makowski: 2 w kat M1/ 27 open
  • Artur Lisiecki: 49 w kat M3/ 143 open
  • Daniel Curul: 130 w kat M3/362 open (zły skręt)
  • Radosław Jaskulski: 4 w kat M4/ 34 open
  • Marek Makowski: 20 w kat M4/116 open
Gratulacje!
Wszystkich zainteresowanych uprawianiem kolarstwa, zapraszamy na naszą stronę www.gkkg.pl, gdzie na forum znajdziecie wiele ciekawych informacji na temat klubu, sprzętu i relacji uczestników z maratonów i wyścigów szosowych oraz na fanpage’a na Facebook’u.
GKKG

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
GKKG Winter Race 2016 zakończony sukcesem Kolejny raz Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego zorganizował zimowy wyścig rowerowy, który drugi raz... Wtorek, 15 marca 2016
Kolejna "Błękitna Pętla" już w niedzielę Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego zaprasza na amatorski wyścig szosowy "Błękitna Pętla", który odbędzie... Czwartek, 21 maja 2015
"Dębówiec" zakończył kolarski sezon W niedzielę, 12 października, po raz siedemnasty odbył się wyścig rowerowy "Dębówiec". Ta kultowa już... Wtorek, 14 października 2014
"Dębówiec" po raz 17 już w najbliższą niedzielę 12 października odbędzie się wyścig rowerowy dla amatorów "Dębówiec", organizowany przez Gnieźnieński... Wtorek, 7 października 2014