moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Szczypiornistki Gimnazjum nr 3 piąte w Polsce!

Środa, 2 lipca 2014
  • Szczypiornistki Gimnazjum nr 3 piąte w Polsce!

W Dźwirzynie, w dniach 22 - 25 czerwca, odbyła się X Ogólnopolska Gimnazjada w grach zespołowych - piłka ręczna dziewcząt. Impreza ta to Mistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych. W zawodach wzięło udział 16 najlepszych (mistrzów swojego województwa) zespołów gimnazjalnych w Polsce. Nasze województwo, a za razem miasto Gniezno, reprezentowała drużyna piłkarek ręcznych Mistrza Województwa Wielkopolskiego Gimnazjum nr 3 Gniezno.

W pierwszej fazie turnieju finałowego gnieźnianki, prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego panów Romana Solarka i Rafała Szymańskiego, w grupie zmierzyły się z zespołami Gimnazjum nr 47 Kraków (Małopolska), Gimnazjum nr 4 Piotrków Trybunalski (łódzkie) i Gimnazjum nr 1 Wąbrzeźno (kujawsko-pomorskie). Pierwsze spotkanie dziewczęta z Gniezna zdecydowanie rozstrzygnęły na swoją korzyść, pokonując gimnazjalistki z Krakowa 17:9. W drugim meczu gnieźnianki zmierzyły się z reprezentacją gimnazjum z Piotrkowa Trybunalskiego. Gimnazjalistki z Gniezna wygrały to spotkanie nieznacznie 14:13. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, gdyż gnieźnianki prowadziły przez cały mecz i tylko po zmianach w składzie pozwoliły sobie na roztrwonienie dużej przewagi. W ostatnim spotkaniu grupowym gnieźnianki uległy zdecydowanie ekipie z Wąbrzeźna 16:9 i zajęły w grupie drugie miejsce, awansując do ósemki mistrzostw.
W fazie decydującej o tym, które drużyny będą walczyły o medale, nasza drużyna niestety uległa zespołowi ZSS nr 2 Chorzów (śląskie) 7:14 - późniejszemu zwycięzcy Mistrzostw Polski Gimnazjów oraz pokonały w sposób bezsprzeczny reprezentację Gimnazjum Lubrza (lubuskie) 20:11.
W swoim ostatnim meczu gnieźnieńskie szczypiornistki z "trójki" w walce o piąte miejsce zdecydowanie pokonały drużynę z CKS Gimnazjum Sportowe Szczecin (zachodniopomorskie) w stosunku 19:11. Ostatecznie reprezentacja Gim 3 Gniezno sklasyfikowana została na dobrym V miejscu (lepszym o jedno miejsce niż w roku poprzednim). Wszystkie dziewczęta na co dzień są zawodniczkami gnieźnieńskiego klubu piłki ręcznej MKS MOS Gniezno (podopieczne trenera Roberta Popka).
Organizatorem imprezy byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Szkolny Związek Sportowy Zarząd Główny w Warszawie, Urząd Miejski i SZS w Kołobrzegu, Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie.
W Finałach Gimnazjum nr 3 reprezentowały: bramkarki - Kamila Olejniczak i Marta Tamborska; zawodniczki pola - Natalia Niedzielska, Marta Giszczyńska, Agata Wachowska, Karolina Chojnacka, Klaudia Kwapich, Kornelia Szukalska, Wiktoria Staniszewska, Kinga Kapczyńska, Martyna Dziemidowicz, Natasza Nowak, Monika Walkowska i Maja Bielińska.

A oto wyniki meczów z udziałem drużyny Gimnazjum nr 3 Gniezno:

Gimnazjum nr 47 Kraków - Gimnazjum nr 3 Gniezno9 : 17
Gimnazjum nr 3 Gniezno - Gimnazjum nr 4 Piotrków Trybunalski14 : 13
Gimnazjum nr 1 Wąbrzeźno - Gimnazjum nr 3 Gniezno16 : 9
Gimnazjum nr 3 Gniezno - ZSS nr 2 Chorzów7 : 14
Gimnazjum nr 3 Gniezno - Gimnazjum Lubrza20 : 11

Mecz o piąte miejsce:

CKS Gimnazjum Sportowe Szczecin - Gimnazjum nr 3 Gniezno11 : 19

Klasyfikacja końcowa X Ogólnopolskiej Gimnazjady w grach zespołowych:

I miejsce - ZSS nr 2 Chorzów
II miejsce - Gimnazjum nr 28 Wrocław
III miejsce - Gimnazjum nr 1 Wąbrzeźno
IV miejsce - Gimnazjum nr 12 Gdynia
V miejsce - Gimnazjum nr 3 Gniezno
VI miejsce - CKS Gimnazjum Sportowe Szczecin
VII miejsce - Gimnazjum Lubrza
VIII miejsce - Gimnazjum nr 1 Reszel
IX miejsce - Gimnazjum nr 47 Kraków
X miejsce - Gimnazjum nr 17 Warszawa
XI miejsce - Gimnazjum nr 4 Koszalin
XII miejsce - Gimnazjum nr 2 Łuków
XIII miejsce - Gimnazjum nr 4 Piotrków Trybunalski
XIV miejsce - Gimnazjum Jabłoń Kościelna
XV miejsce - Gimnazjum Dynów
Gimnazjum nr 3

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Złe miłego początki! MKS PR Gniezno z awansem do Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych! MKS PR Gniezno ukończył trzydniowe zmagania w ramach 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorek na drugim... Wtorek, 1 czerwca 2021
II liga: Udane pożegnanie z publicznością W ostatni weekend maja piłkarki ręczne KaPi Meble MKS PR II Gniezno zmierzyły się w hali przy ul. Sportowej... Wtorek, 1 czerwca 2021
II liga: Zakończyć sezon ze zwycięstwem. Kibice wracają na trybuny! Piłkarki ręczne KaPi Meble MKS PR II Gniezno podejmą w hali przy ul. Sportowej 3, drużynę MKS Victoria... Środa, 26 maja 2021
Siódma porażka rezerw! MKS PR Gniezno powalczy o Finał Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Gliwicach! KaPi Meble MKS PR II Gniezno przegrał po ambitnej walce w Lubinie z miejscowym MKS Zagłębiem II 31:26.... Niedziela, 23 maja 2021