moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Szczypiornistki z SP 12 najlepsze w Wielkopolsce

Środa, 12 marca 2014
  • Szczypiornistki z SP 12 najlepsze w Wielkopolsce

11 marca w hali sportowej OSiR w Buku odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski w piłce ręcznej dziewcząt szkół podstawowych, rozgrywanych w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach tych udział wzięły cztery najlepsze reprezentacje szkół podstawowych naszego województwa w obecnym roku szkolnym: SP nr 5 Rawica, SP Kleczew, SP 12 Gniezno, oraz gospodarz zawodów SP Buk.

Rozegrano 4 spotkania. Każdy mecz trwał 2x15’. Najpierw „małe” dwa półfinały. W pierwszym z nich spotkały się reprezentacje szkół z Kleczewa i Buku. Od samego początku tego spotkania przewagę zdobyły zawodniczki z Buku (9:3) i pomimo ambitnej pogoni zawodniczek z Kleczewa to bukowianki zwyciężyły w stosunku 11:8. W drugim półfinale stanęły naprzeciwko siebie zespoły z Rawicza i Gniezna. Ten mecz nie był już tak zacięty. Gnieźnianki bardzo szybko uzyskały wysokie prowadzenie i w pełni kontrolując wynik tego spotkania ostatecznie zwyciężyły bardzo wysoko 21:2. W meczu o III miejsce zmierzyły się drużyny z Rawicza i Kleczewa. Mecz ten był bardzo zacięty, a w końcówce minimalnie lepsze okazały się zawodniczki z Rawicza. W Finale imprezy znalazły się reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 12 Gniezno i Szkoły Podstawowej w Buku. W meczu finałowym od samego początku gnieźnianki zdecydowanie lepiej radziły sobie w obronie i w ataku i to one przejęły inicjatywę w tym spotkaniu. Już po 8-mej minucie meczu zespół z Gniezna wypracował sobie przewagę 6-ciu bramek i całkowicie kontrolował sytuację na parkiecie. Po ostatniej syrenie podopieczne Roberta Popka mogły się cieszyć z wygranych zawodów. Ostatecznie wynik końcowy korzystny dla Szkoły Podstawowej nr 12 Gniezno wyniósł 15:4. Tym samym reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 Gniezno sięgnęła po tytuł Mistrza Wielkopolski w piłce ręcznej dziewcząt. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż na co dzień złote medalistki są zawodniczkami UKS TUZINEK Gniezno i uczennicami klas sportowych o profilu piłki ręcznej. Serdecznie gratulujemy!
Ostateczna kolejność Mistrzostw Wielkopolski:
  1. Szkoła Podstawowa nr 12 Gniezno
  2. Szkoła Podstawowa Buk
  3. Szkoła Podstawowa nr 5 Rawicz
  4. Szkoła Podstawowa Kleczew
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 Gniezno podczas Finału Mistrzostw Wielkopolski: Karolina Jasińska i Weronika Wilkosz – bramkarki, Patrycja Kuszak, Oliwia Pudelewicz, Klaudia Polańska, Martyna Dolacińska, Katarzyna Ochocka, Aleksandra Krause, Maria Rybicka, Klaudia Balcerek, Roksana Paluch, Wiktoria Serbin, Paula Gola i Wiktoria Woźniak – zawodniczki z pola.
 

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY