moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wszystkich Świętych z Zieloną Fabryką

Wtorek, 27 października 2015
  • Wszystkich Świętych z Zieloną Fabryką

Tradycja odwiedzin grobów naszych bliskich zmarłych w Polsce jest bardzo silna. Dzień Wszystkich Świętych to szczególny moment. Jest to jedyne święto w roku, które skupia całe rodziny przy mogiłach drogich nam osób. To szczególny dzień, który skłania nas do wspomnień o zmarłych, zadumy i refleksji.

Pierwszego listopada we Wszystkich Świętych i drugiego listopada w Zaduszki przynosimy na groby i miejsca pamięci zmarłych kwiaty i znicze. Jest to znak naszej pamięci i modlitwy.

Klienci Zielonej Fabryki już od połowy września mogą zapoznać się z ofertą przygotowaną na Wszystkich Świętych.  Wielu z naszych klientów dokonało już zamówień na bukiety i stroiki. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ zaoszczędza czas i nerwy w gorączce przedświątecznych przygotowań. Stroiki ze sztucznych kwiatów można już wcześniej kupić i zabrać do domu.  Nie czekajmy więc z decyzją do ostatniej chwili.

Zielona Fabryka oferuje bardzo szeroki wybór kwiatów, zarówno żywych jak i sztucznych. Jak co roku największą popularnością cieszy się chryzantema. Obecnie na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt najbardziej popularnych odmian. Chryzantemy uprawia się jako kwiaty doniczkowe, jak również kwiaty cięte. Oprócz chryzantem bardzo chętnie kupowane są róże. Coraz częściej klienci dają się przekonać do kompozycji z mieszanych kwiatów. W naszych pracach zarówno z roślin żywych jak i sztucznych szukamy inspiracji w przyrodzie. Oprócz kwiatów, które są podstawowym składnikiem naszych prac chętnie sięgamy po naturalne elementy, takie jak: mech, faszyna, gałęzie wierzby, dereń, jesienne liście dębu, omszałe konary itp.

Co chętniej kupujemy - żywe czy sztuczne kwiaty?

Jest to bardzo indywidualne. Sztuczne rośliny mają tą przewagę, że nie więdną i pozostają dłużej jako dekoracja nagrobków. Nikt jednak nie odmówi naturalnego piękna i klasy kwiatom żywym. Częstą praktyką wśród naszych klientów jest zakup żywych kwiatów do wazonu i sztucznego stroika. Jest to jakiś kompromis i myślę, że nienajgorsze rozwiązanie. W tym sezonie najmodniejsze są kolory jesieni. A więc wszystkie odcienie brązu, pomarańczowej palety barw, po żółcie i czerwienie, ale i brudne fiolety oraz róże.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do siedzib Zielonej Fabryki przy ul. Wrzesińskiej 44, jak również w Kauflandzie przy ul Roosevelta. Znajdziecie tam Państwo bogatą ofertę, niepowtarzalne prace oraz miłą i fachową obsługę. 

Przyjmujemy również zamówienia na kompozycje z kwiatów żywych i sztucznych.


tekst: Zielona Fabryka
foto: Biuro Kwiatowe Holandia

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Róża Poraja zaprasza na niedzielne popołudnia w wyjątkowym miejscu Dworek Róża Poraja w Budziejewie to klimatyczne miejsce, w którym od niedzieli - 24 kwietnia - będzie... Wtorek, 19 kwietnia 2022
MIKO zaprasza na szalone wyprzedaże! Kolejne wyprzedaże w MIKO już w ten piątek i sobotę! To jedyne miejsce, w którym znajdziecie marketowe... Piątek, 25 marca 2022
Naturalne świece produkowane w Osińcu pod Gnieznem! Powinnaś je mieć w swoim domu! Naturalne świece sojowe stworzą w Twoim domu przytulną atmosferę. Wprowadzą Cię w głęboki stan relaksacji,... Wtorek, 22 marca 2022
Ferie z MIKO! Ferie z MIKO to moc wyprzedaży asortymentu zimowego ... i nie tylko! Oprócz odzieży i gadżetów, które... Piątek, 21 stycznia 2022