moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Tadeusz Pełeszuk o Finale JPG 2013

Środa, 28 sierpnia 2013
  • Tadeusz Pełeszuk o Finale JPG 2013

Mateusz Kowalczyk przed Finałem Jeździeckiego Pucharu Gniezna HIFI EXCLUSIVE Cup 2013 powiedział, że jest mniej doświadczonym jeźdźcem niż ubiegłoroczny zwycięzca i przegrana z Tadeuszem Pełeszukiem nie będzie dla niego porażką. Czy lider JPG 2012 będzie chciał wydrzeć pierwsze miejsce młodemu pretendentowi?

W klasyfikacji generalnej Jeździeckiego Pucharu Gniezna HIFI EXCLUSIVE Cup 2013 zajmuje Pan drugie miejsce. Różnica do pierwszego zawodnika wynosi raptem 4 punkty. Czy podczas Finału publiczność może spodziewać się ostrej rywalizacji o najwyższy stopień podium?

W czasie Finału może zdarzyć się wszystko. Ostateczny wynik zależy od bardzo wielu czynników, więc z pewnością napięcie będzie się utrzymywało do ostatniego przejazdu. Dla mnie napięcie przed startem znika z chwilą przystąpienia do rozprzężenia konia. Można więc powiedzieć, że rozprężam się razem z nim. Wtedy o wyniku i rywalizacji nie myślę, skupiam się tylko na jeździe i na tym, żeby przejechać parkur w miarę poprawnie, w dobrym stylu, bez błędów.

W ubiegłym roku zwyciężył Pan w JPG. Trochę od tego czasu jednak się zmieniło. Na jakich koniach startuje Pan w tym roku i jak je Pan ocenia?

W ubiegłym roku startowałem na Uranusie i Clarusie. Uranus był dla mnie dużym wyzwaniem. Okazał się jednak koniem za trudnym dla mnie, a moje umiejętności za słabe, żeby skuteczne prowadzić go przez parkury. Bardzo dużo mnie jednak nauczył. I teraz próbuję, z pomocą trenera, tę wiedzę wykorzystać przy układaniu 5-latka Laurusa. Jak dotąd jeszcze nie udało mi się przejechać nim pucharowego parkuru "na czysto", ale mam nadzieję, że w końcu to nastąpi. Jest bardzo impulsywny, potrzebuje czasu aby dojrzeć i bojaźliwie nie reagować na kolorowe przeszkody, łopoczące na wietrze flagi i liście oraz publiczność. Myślę, że robimy małe postępy. A Clarus? No cóż - staram mu się nie przeszkadzać, co ostatnio mi nie wychodziło.

W których konkursach zobaczymy Pana podczas Finału JPG?

W finale wystartuję na Laurusie w konkursach LL i L i na Clarusie w konkursach L i P. W zeszłym roku startowałem na Clarusie w konkursach P i N, ale w tym roku nie czuję się na siłach. Chciałbym na Laurusie przejechać chociaż jeden parkur poprawnie, w dobrym stylu. A na Clarusie tak, abyśmy nawzajem odzyskali do siebie zaufanie.

Dziękuję za rozmowę.

(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Mateusz Kowalczyk zwycięzcą Jeździeckiego Pucharu Gniezna 2013! Finał Jeździeckiego Pucharu Gniezna HIFI EXCLUSIVE Cup 2013 przyniósł wiele emocji. Kilka nieoczekiwanych... Środa, 4 września 2013
Listy startowe Finału JPG 2013 95 przejazdów widnieje dotychczas na listach startowych Finału Jeździeckiego Pucharu Gniezna HIFI EXCLUSIVE... Sobota, 31 sierpnia 2013
Czy Aleksandra Kachelska obroni podium podczas Finału JPG? Wśród liderów Jeździeckiego Pucharu Gniezna HIFI EXCLUSIVE Cup 2013 znalazła się jedna amazonka. Aleksandra... Czwartek, 29 sierpnia 2013
Mateusz Kowalczyk o Finale JPG 2013 Najbliższy weekend będzie koniarskim świętem w okolicy Gniezna. W sobotę w Stajni Pod Wierzbami odbędzie... Wtorek, 27 sierpnia 2013