moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Michał Zych o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2

Czwartek, 18 kwietnia 2013
 • Michał Zych o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2

Wokół Gimnazjum nr 2 ponownie rozpętał się szum medialny. Tym razem za sprawą konkursu na dyrektora szkoły. Z Michałem Zychem - jednym z kandydatów w konkursie, rozmawiali gnieźnieńscy dziennikarze.

Pani Anna Brodnicka zarzuca, że nie ma pan wymaganego 2-letniego doświadczenia zawodowego i, że takiego doświadczenia nie daje praca w biurze parafialnym.

Po pierwsze należałoby zapytać skąd pani Brodnicka zna te dokumenty dlatego, że obowiązuje klauzula tajności i wszystkie oferty konkursowe, które składaliśmy powinni znać tylko członkowie komisji. Dlatego dziwię się, że pani Brodnicka zna treść mojej oferty konkursowej jako kontrkandydat. Po drugie jestem w posiadaniu opinii prawnych, które mówią, że mam pełne kwalifikacje do sprawowania nadzoru kontroli nad szkołą, do stanowiska dyrektora szkoły jaką jest Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie. Pragnę też państwa zapewnić, że wszelkie spory wokół tej kwestii powinny być już wyjaśnione podczas samego konkursu. W pierwszym etapie konkursu wszystkie oferty konkursowe przez 9-osobową komisję są weryfikowane i tam - skoro zostałem dopuszczony do drugiego etapu, czyli do prezentacji swojej osoby i wizji tej szkoły - no to sądzę, że w pierwszym etapie komisja konkursowa w liczbie 9-ciu osób z różnych środowisk edukacyjnych dopuściła te dokumenty i uznała je za prawomocne - za dokumenty, które spełniają kwalifikacje i wymogi na stanowisko dyrektora.

Pani przewodnicząca uważała, że komisja konkursowa nie wykazała się tutaj należytą starannością w sprawdzaniu tych dokumentów.

Ja nie byłem obecny podczas obrad komisji i nie mogę powiedzieć z jaką starannością sprawdzane były dokumenty, natomiast pragnę podkreślić i pokazać, że w tej komisji brali udział zarówno przedstawiciele ZNP, czyli Związku Nauczycielstwa Polskiego, którego przewodniczącą jest pani Anna Brodnicka, brali udział przedstawiciele drugiego związku zawodowego, brali również udział przedstawiciele kuratorium wielkopolskiego i brali udział przedstawiciele Rady Pedagogicznej i przedstawiciele rodziców i przedstawiciele Urzędu Miejskiego, więc tak szerokie grono i tak szerokie spektrum osób znających temat uważam, że należycie weryfikowało i sprawdzało wszystkie oferty. Nie mam podstaw, żeby uważać inaczej.

Nauczyciele obawiają się, że jak pan zostanie dyrektorem to dojdzie do likwidacji szkoły.

Proszę Państwa nie po to zostaję dyrektorem, nie po to składałem - bo na razie nie jestem dyrektorem, na razie jestem kandydatem na stanowisko dyrektora - swoją ofertę konkursową, aby szkołę po roku czy po dwóch zamykać. Ja jestem tam po to, że mam pomysł na tą szkołę, mam plany związane z tą szkołę. Uważam, że w krótkim okresie czasu jesteśmy w stanie razem z nauczycielami, razem z pracownikami, rodzicami i wreszcie z uczniami, których dobro jest najważniejsze - jesteśmy w stanie podnieść tą szkołę i pokazać, że jest to szkoła warta inwestycji, dobra szkoła, wartościowa, zachęcić do podjęcia nauki na etapie gimnazjalnym uczniów klas szóstych, którzy będą chcieli tam się kształcić i pokazać, że jest to ze wszechmiar dobre i skuteczne narzędzie do rozwoju dzieci.

Czy zajęcie w biurze parafialnym było zajęciem płatnym czy społecznym?

Było to zajęcie społeczne - charytatywne.

Czy takie zajęcie może być wliczane w pana doświadczenie zawodowe?

Tak. Mam opinię radców prawnych, którzy uważają, ze samo pojęcie stażu pracy nie określa jednocześnie czy to jest w charakterze pozakodeksowego zatrudnienia - czy to nie wynika tylko z umowy o pracę i ze składek.

Jakie więc ma pan doświadczenie zawodowe?

Studia wyższe ukończyłem na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. W latach 2004-2006, gdy mieszkałem w Krakowie ściśle współpracowałem z Ośrodkiem Leczenia Uzależnień FORMACJA w Krakowie. Następnie pracowałem w Przedszkolu Samorządowym nr 20 oraz Przedszkolu Samorządowym nr 122 z Oddziałami Integracyjnymi w Krakowie. Pracowałem w VI L.O. im. A. Mickiewicza w Krakowie w charakterze nauczyciela, następnie w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie również jako nauczyciel. Ponadto od 2009 roku jestem doktorantem na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Katedra i Zakład Historii Nauk Medycznych). 11 lutego 2013 roku Rada Wydziału Nauk o Zdrowiu podjęła decyzję o otwarciu mojego przewodu doktorskiego. Planowany termin obrony rozprawy doktorskiej to 2013r. Prowadziłem zajęcia ze studentami na w/w Uniwersytecie. W 2010 roku ukończyłem Studium Public Relations na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W roku 2012 ukończyłem Studia Podyplomowe w zakresie Organizacja i Zarządzanie "Menadżer w Oświacie" w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium oraz Studium Zarządzania w Opiece Zdrowotnej na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego. Ukończyłem Kurs dla Kandydatów na Członków Rad Nadzorczych Spółek z udziałem Skarbu Państwa. Jestem członkiem Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Prezydencie Miasta Gniezna.
(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(35)

 • 26.06.2013 01:02  Odpowiedz na komentarz

  Pinokio!!! Kłamczuszek!!! Wstyd!

 • 04.06.2013 23:38  Odpowiedz na komentarz

  Rozliczyć KONKURS W GIMNAZJUM NR 2!!!! należy upublicznić wszystkie eksperty prawne w tym temacie, a tych co dali d....ukarać!!! Proponuje zrobic wniosek apołecznyo rozliczenie tego kunkursu pod względem formalnym, prawnym, kto gdzie dał ciała, kto nawalił, kto dopuścił takiego KANDYDATA DO KONKURSU???

 • 11.05.2013 22:34  Odpowiedz na komentarz

  A dlaczego nigdzie nikt nie ruszył jeszcze pana Glejzera? przewodniczącego tej smiesznej komisji konkursowej? O ile wiem to ON odpowiada za przebieg konkursu i to on dopuścił dokumenty pana Zycha d konkursu...Prosze zrobić wywiad z panem Glejzerem chętnie posłucham jego wypowiedzi w tej sprawie

 • 09.05.2013 10:16  Odpowiedz na komentarz

  basiu może określ gdzie ta "pilicja" bo ja tez sie tam chętnie udam.... w sprawie działalności solidarności oświaty w gnieźnie

 • 08.05.2013 22:10  Odpowiedz na komentarz

  Anka przestań już pisać te bzdury o Lidce i Marlenie bo to ty jesteś największą priwokatorką. Dziewczyny powinny iść z tym nz pilicję.

 • 08.05.2013 20:57  Odpowiedz na komentarz

  ja tylko krótko - ta sytuacja pokazała wg mnie jedno: ze obecny dyrektor musi być dobrym pracodawcą i szanowanym człowiekiem bo miec takie poparcie zarówno grona pedagogicznego jak i rodziców to w tych czasach godne podziwu!!! może w końcu tam na górze Panie Prezydencie raczy Pan to dostrzec, pozdrawiam

 • 08.05.2013 20:42  Odpowiedz na komentarz

  Dlaczego taka pani lidia czy marlena ("solidarne" kolezanki)oczrniają tu ludzi, jakim prawem pomawiają nauczycieli i dyrekcję??? Pytam się dlaczego w ogóle prezydent pozwalał na notoryczne donoszenie i przekazywanie kłamliwych informacji przez tą panią na temat obecnego dyrektora i nauczycieli??/ dlaczego dano wiarę gadaniom kobiety, która w środowisku znana jest z wodolejstwa i bujnej wyobraźni?? Inteligentni ludzie weryfikują docierające do nich informacje...kij ma dwa końce

 • 08.05.2013 15:13  Odpowiedz na komentarz

  Edmund vel Anna Nowak

 • 08.05.2013 14:10  Odpowiedz na komentarz

  to pewnie ta rezlerka wyoisuje i znów rzuca oszczerstwa

 • 08.05.2013 13:58  Odpowiedz na komentarz

  Zastanawia mnie osoba , która wciąż pisze tu jakiejs pani Nowak... czy to jakies prywatne wywody??? o co tu chodzi?? ta osoba co pisze, to chyba jakaś nienormalna albo furiatka... jakie całe miasto opluwa kto?kogo? Ludzie co tu wypisują?

 • 07.05.2013 22:38  Odpowiedz na komentarz

  Nowakowa już siadła żeby całą elite miasta opluwac dobrac sie tej babie do d...y i wykopac ze szkoły. Nowak emeryt jajeczko rodzic uczen i inne nicki.

 • 07.05.2013 21:24  Odpowiedz na komentarz

  ojj chyba sytuacja nabiera kolorów... pan Zych twierdzi, ze rezygnuje dla dobra szkoły... ja mysle, ze pewne fakty zaczynają działac na jego niekorzyśc ale i na niekorzyść rządzących (zwłaszcza panów wice)... może to był dopiero czubek góry lodowej?? Ale chyba zrobił to, co w tych okolicznościach powinien... chociaz za to chwała

 • 06.05.2013 11:19  Odpowiedz na komentarz

  Zobaczymy co w tej sprawie przyniosą kolejne dni... JAKAŚ DECYZJA BYĆ MUSI!Zych czy nie Zych,może ktoś inny...

 • 06.05.2013 07:12  Odpowiedz na komentarz

  Człowieku po co siejesz ferment pisząc tezy ze znakiem zapytania, gdy sam/sama dokładnie wiesz, jaką piszesz NIEPRAWDĘ !!!

 • 05.05.2013 22:10  Odpowiedz na komentarz

  Czy pan Zych kończył podyplomówkę z zarzadzania służbą zdrowia z panem spachaczem? a może zarzadzanie oświatą z pania rezler? ciekawe...jak to ludzie przed wyborami chcą się dobrze ustawić...

 • 04.05.2013 21:52  Odpowiedz na komentarz

  Ludzie nich w końcu ktoś dobierze si,e do d.... tym co ustawili konkurs i temu co zrobił sobie dokumety pod kobkurs!!! to jest sprawa do prokuratury! szkoda czasu na czekanie!

 • 03.05.2013 12:39  Odpowiedz na komentarz

  Ciekawe jaki finał tego słynnego konkursu?

 • 02.05.2013 20:34  Odpowiedz na komentarz

  Pracowałem z nim w Strazy miejskiej facet nieciekawy, nadęty i nie dający się darzyc sympatią, nie dziwie sie,ze w urzedzie juz go nie chca! tylko po co pchają go do tej szkoły...???

 • 29.04.2013 20:03  Odpowiedz na komentarz

  A pan Zych skoro tak przechwala sie posiadaniem rzekomych ekspertyz prawniczych (ciekawe kto wystepuje do prawnika o ekspertyze znajac swoje wykształcenie i "prawdziwy" staz pracy??) - to dlaczego do dnia dzisiejszego nie przedstawił ich w mediach???? przeciez na swoja obrone wymienił wszystkie mozliwe kursy i kursiki, które pokończył, ale ekspertyz nie ujawnił....dziwne prawda???

 • Czy ktoś wreszcie rozwiąże tę sprawę?? po co w ogóle był ten konkurs skoro organ prowadzący był zadowolony z dyrektora (skoro ten otrzymał wyrózniającą ocenę pracy), nauczyciele i rodzice są za dyrektorem także! Kto wpadł na pomysł z Zychem??? Nie rozumiem prezydenta! byc przeciwko wszystkim...

 • 27.04.2013 21:37  Odpowiedz na komentarz

  Na miejscu pana Zycha zrezygowałabym, przecież nie dosyć,ze wokól konkursu wychodzą bardzo podejrzane sprawy, okoliczności wygranej oraz kwalifikacje jeszcze bardziej podejrzane, to nikt go tam nie chce! Pachac sie na chama tam gdzie nie chcą? nie rozumiem....

 • 27.04.2013 19:36  Odpowiedz na komentarz

  Podobna sprawa w której dla dobra społeczności szkolnej, organu prowadzącego wybrana osoba podjęła męską decyzję. Czy wszyscy mają honor?

  http://sieradz.naszemiasto.pl/artykul/1737787,burmistrz-uniewaznia-konkurs,id,t.html>

 • 25.04.2013 23:51  Odpowiedz na komentarz

  Pani julio pan Zych przedstawia swoj dorobek, bo musi sie nronić... mysle,ze gdyby pan Jan Kowalski i pani Brodnicka zaczeli wymieniac swoje kwalifikacje - baaaardzo by zbladł!!!

 • 25.04.2013 23:48  Odpowiedz na komentarz

  Prosze zdradzić tajemnice swojego sukcesu panie Michale! a biura parafialnego, na przedszkolaka, potem na straznika i na pismaka w UM a teraz na stołek dyrektora??? jakie placy trzeba miec i gdzie?? tez tak chce!!

 • 25.04.2013 23:03  Odpowiedz na komentarz

  Panie Zych, czy nawiazał pan stosunek pracy w parafii Św. Wawrzyńca??? Czy odprowadzane były składki ZUS, podatek dochodowy, itd.?? Jesli nie to pan wybaczy, ale pracy NIE BYŁO. A swoja drogą po co panu ekspertyza prawnika dot. pana kwalifikacji??? Ja znam swoje, wiem co ukończyłem, gdzie pracowałem i nie potrzebuje konsultacji i ekspertyzy prawniczej'-))))) czy to nie podejrzane??

 • 25.04.2013 22:49  Odpowiedz na komentarz

  Matka, Katarzyna i Julia to ta sama osoba - pani która popiera pana Zycha i jako czarna owca w gim2 robiła czarna robotę... wstyd Lidio! Nie chcesz z nami pracowac, nie podoba sie Tobie? Droga wolna, ale lojalności warto się nauczyć! A co do pisanych tu wywiadów, nie sądze by były autoryzowane i napisane zostały tak, jak chciał autor, nikt wywiadu nie słyszał...taka jest prawda! Mam nadzieje,ze ten komentarze ujrzy światlo dzienne, bo obawiam się, ze ten portal jest baaaardzo stronniczy!

 • Proszę odpowiedziec zatem na pytanie: dlaczego pracując w tylu rzekomo szkołach jako nauczyciel - do konkursu nie podchodził pan jako nauczyciel??? czy posiada pan jakis stopień awansu zawodowego?? po tylu latach pracy jako nauczyciel to przynajmniej mianowanym pan na pewno jest!!! ja uczę 7 lat i jestem mianowanym nauczycielem... a Pan???? chyba, że praca w tych szkołach tez była "społecznie"...no to był by juz szczyt!!

 • 25.04.2013 22:41  Odpowiedz na komentarz

  Drogi panie Michale ta szkoła nie musi sie dźwigać, ona stoi mocno i pan do szcześcia nie jest nam potrzebny...proszę dać nam pracować jak do tej pory, bo to wy urzędnicy robicie złą opinię w mediach, najpierw ogłaszacie likwidacje a potem dziwicie się,ze słaby nabór, albo pretensje,że ludzie walcza o szkołę! Który dyrektor potrafił osobiście wypowiedzieć się na temat wizji pana Dziela>? mowa była też chociazby o Sp6?? czy pani dyrektor Sp6 zainteresowała sie ta sprawą? Nastawiała głowe? NIE! I dlatego teraz chce sie obecnego dyrektora pozbyć, bo jest nieposłuszny władzy, bo utworzył klasy terapeutyczne, na które organ nie chciał sie godzić (za duzo pieniążków na oswiatę by poszło, lepiej dac na żużel) - jestem oburzona,ze prezydent w ogóle ogłosił konkurs... czy chęć wstawienia na stołek "swojego" jest wazniejsza od dobra dzieci, nauczycieli i szkoły?????

 • 25.04.2013 16:31  Odpowiedz na komentarz

  Ten się śmieje kto się śmieje ostatni!

 • 19.04.2013 18:31  Odpowiedz na komentarz

  Panie Zych ta komisja antyalkoholowa chyba by się komuś przydała.Zaraz ucięto by pisanie paszkwili pod pana adresem.Trzymam kciuki,jest pan najlepszy!

 • 19.04.2013 16:15  Odpowiedz na komentarz

  Krótko zwięźle, merytorycznie i na temat i tak trzymać panie Michale, powodzenia

 • 19.04.2013 15:37  Odpowiedz na komentarz

  Panie Michale, jako rodzic uważam, że Pan jeden ma na uwadze dobro dzieci a nie mówi tylko o stanowisku. Życzę Panu z całego serca, by się Panu powiodło. Przyszedł wreszcie czas na zmianę. Wiadomo, że nic nie trwa wiecznie.

 • 19.04.2013 13:10  Odpowiedz na komentarz

  Jak porównuję wypowiedzi przedmówców i tego faceta to można już wiedzieć, dlaczego właśnie on wygrał. Niech każdy z kontrkandydatów publicznie przedstawi swoje życiorysy i kwalifikacje. Porównamy - ocenimy !

 • 19.04.2013 12:51  Odpowiedz na komentarz

  No i chyba wszystkim troche gęby zatkało, jak kandydat przedstawil publicznie swoje doswiadczenie. banda idiotow.

 • 19.04.2013 09:37  Odpowiedz na komentarz

  no to jak na tak młodego faceta wcale nie jest tak źle, jak widzi go przegrana ekipa z ogniwa związkowego i ex dyro

PODOBNE TEMATY
Leszek Miller na Konwencji Wyborczej SLD w Gnieźnie Gnieźnieńskie porozumienie SLD Lewica Razem funkcjonuje jako porozumienie 15 podmiotów organizacji społecznych,... Poniedziałek, 20 października 2014
Paweł Matkowski kandydatem na dyrektora Gimnazjum nr 2 Wczoraj odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie. W pierwszym konkursie zwyciężył... Wtorek, 2 lipca 2013
CDCECDC, czyli poziom spełniania wymagań przez Gimnazjum nr 2 Na stronie internetowej Systemu Ewaluacji Oświaty pojawił się pełny raport z ewaluacji przeprowadzonej... Piątek, 24 maja 2013
Negatywne wnioski z ewaluacji w Gimnazjum nr 2 Kuratorium Oświaty przeprowadziło w Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie ewaluację. Niestety wnioski z niej są... Środa, 22 maja 2013