moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ekstraligowe zmiany na stadionie Startu - pytania i odpowiedzi

Wtorek, 2 kwietnia 2013
  • Ekstraligowe zmiany na stadionie Startu - pytania i odpowiedzi

W związku z dużą ilością organizacyjnych zmian, spowodowanych dostosowaniem Stadionu Miejskiego przy ul. Wrzesińskiej do wymogów Speedway Ekstraligi, wśród kibiców gnieźnieńskiego Startu pojawia się wiele pytań. Poniżej próbujemy odpowiedzieć na te powtarzające się najczęściej.

W jaki sposób będzie można rozpoznać, czy miejsce na strefie "T" lub "A" jest zarezerwowane czy nie?

Takie miejsce, oprócz swojego numeru, będzie posiadało oznaczenie "REZERWACJA". Z kolei na samym karnecie wyszczególniony jest konkretny rząd i numer danego miejsca.

Co w przypadku, kiedy mam zarezerwowane miejsce, a zostało ono zajęte przez innego kibica?

Trzeba będzie takiej osobie zwrócić uwagę, pokazując numer naszego miejsca, zapisany na karnecie. W przypadku problemów o pomoc poprosić można służbę informacyjną lub ochrony.

Czy posiadając bilet na daną strefę, można zająć miejsce na innej?

W przypadku biletu na strefy "T" oraz "A" - nie. Natomiast jeśli chodzi o bilety na strefy "B" i "C", w przypadku gdy wejdziemy na strefę "B" i okaże się, że wszystkie miejsca zostały zajęte, będzie możliwość opuszczenia stadionu i ponownego wejścia na strefę "C" (z ważnym biletem oraz otrzymanym przy wyjściu kuponem) - i odwrotnie.

Czy posiadając bilet VIP lub karnet / bilet na strefę "T" (trybunę główną), będę mógł poruszać się po całym stadionie?

Nie. Posiadacze tego rodzaju wejściówek w czasie zawodów mogą przebywać tylko i wyłącznie w obrębie strefy "T" (oraz w przypadku wejściówek VIP - strefy VIP). W strefie tej znajdą się stoiska z pamiątkami oraz gastronomiczne.

Czy osobne kasy i furtki będą przeznaczone dla poszczególnych rodzajów biletów i stref?

Zarówno kasy, jak i bramki wejściowe będą przypisane konkretnym rodzajom biletów oraz zostaną w należyty sposób oznakowane.

Czy będąc posiadaczem zarezerwowanego miejsca na strefie "T" lub "A", będzie istniała możliwość dokupienia rezerwacji na pojedynczy mecz?

Nie będzie takiej możliwości.

Gdzie mecze będą mogły oglądać osoby niepełnosprawne na wózkach?

Na koronie stadionu, w strefie "B", wydzielone zostanie miejsce z obniżonym płotkiem, skąd osoby poruszające się na wózkach będą mogły oglądać zawody.

Czy dla dwuletniego dziecka muszę kupić bilet?

Tak - bilet dziecięcy. Od sezonu 2013 wymogi służb porządkowych powodują, że każdy uczestnik imprezy musi posiadać ważny bilet.

Czy na stadionie przewidziano miejsca stojące?

Tak. Będą one umiejscowione na koronie stadionu, gdzie zostaną wyznaczone liniami. Cena biletu na miejsca stojące będzie taka sama jak biletów na strefę "B" i "C". W strefach "B" i "C", podobnie jak w ubiegłych latach, obowiązywała będzie zasada pierwszeństwa. W przypadku gdy wszystkie miejsca siedzące w strefie "B" zostaną wypełnione, można będzie zająć miejsce stojące na koronie stadionu lub poszukać miejsca siedzącego w strefie "C".

Strefa "A" ma obejmować sektory 2-6, a tymczasem w połowie prostej zamontowano płot pomiędzy sektorami. Podobnie w połowie wału na drugim łuku. Dlaczego? Czy sektor gości będzie większy?

Strefa "A" obejmuje wyłącznie sektory 2-6. Strefa "B" to pozostałe sektory przy wyjściu z pierwszego łuku i przeciwległej prostej. Strefa ta jest jednak na tyle duża, że przedstawiciele Policji zażądali dodatkowego jej przegrodzenia; podobnie było ze strefą "C" na drugim łuku.
Z kolei rozmiar strefy kibiców gości będzie zależał od decyzji klubu - minimalny rozmiar tej strefy określają regulaminy i jest to 5% miejsc na stadionie (w przypadku stadionu Startu będzie to więc ok. 500 miejsc). W przypadku niektórych spotkań będzie ona zwiększana, w zależności od zainteresowania kibiców przyjezdnych.

Jak wcześnie musiałbym przyjść na zawody, żeby mieć komfort zajęcia dobrego miejsca?

Godzina rozpoczęcia zawodów jest godziną rozpoczęcia pierwszego biegu. Co ważne - start do pierwszego biegu nie może być opóźniany, nawet w przypadku gdy pod kasami wciąż są kolejki (wymogi Speedway Ekstraligi). Prezentacja będzie rozpoczynała się 15 minut wcześniej, więc na stadionie najlepiej pojawić się przynajmniej na 30-45 minut przed "godziną zero". Dzięki temu ryzyko spóźnienia się na zawody będzie dużo mniejsze. Bramy stadionu będą otwierane na ok. 2 godziny przed rozpoczęciem pierwszego wyścigu.

Czy aby nie stać w kolejkach przed kasami, po wejściu na stadion będę miał możliwość zakupu programu?

Tak. Ograniczona ilość programów będzie dostępna na stoiskach z pamiątkami.

Co w sytuacji, gdy zgubię swój karnet lub bilet?

Zagubiony karnet lub bilet nie podlega wymianie, dlatego warto przechowywać go w bezpiecznym miejscu.

Czy karnet jest imienny, czy na okaziciela?

W sezonie 2013 po raz ostatni karnety będą funkcjonowały na zasadzie "na okaziciela".

Czy na bilety ulgowe mogą wchodzić renciści?

Nie. W sezonie 2013 bilety ulgowe obowiązują dla kobiet, seniorów powyżej 65. roku życia (na podstawie dowodu osobistego) oraz studentów i uczniów do 26. roku życia (za okazaniem ważnej legitymacji). Bilety dziecięce obowiązują dzieci do 13. roku życia (dzieci uczęszczające do szkół podstawowych i młodsze).

Czy mogę przyjechać na mecz samochodem i zostawić go w okolicach stadionu?

Od sezonu 2013, na dwie godziny przed meczem, ulica Wrzesińska zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od Ronda Olimpijczyków do ul. Cymsa. Możliwy będzie dojazd wyłącznie do dwóch stref parkowania. Strefa dla dojeżdżających od strony Wrześni zlokalizowana będzie w pobliżu stadionu (tzw. parking szutrowy) przy torach kolejki wąskotorowej. Z kolei strefa dla kibiców dojeżdżających od strony centrum znajdzie się przy ul. Konopnickiej (dawne boisko KS Stella).

Czy będzie możliwość kupowania biletów wcześniej niż w dniu meczu?

Oczywiście. Tak jak w latach poprzednich, będą one dostępne w siedzibie klubu oraz w Czerwono-czarnym Punkcie (ul. Roosevelta 96 - w sklepie "Ziemowit"). O terminach i zasadach przedsprzedaży każdorazowo będą informować klubowe strony internetowe: www.start.gniezno.pl oraz www.facebook.com/start.gniezno.

źródło: www.start.gniezno.pl

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
GTM Start Gniezno dostało licencję zwykłą. Co czeka zespół w 2022 roku? Żużel wzbudza w naszym kraju coraz większe emocje i trudno się temu dziwić, bo rozgrywki są wyjątkowo... Poniedziałek, 27 grudnia 2021
Inauguracja w Zielonej Górze! Poznaliśmy zestaw spotkań na inaugurację sezonu 2022 w eWinner 1. Liga. Zespół AFORTI Start Gniezno... Piątek, 24 grudnia 2021
Start Gniezno z licencją zwykłą! W poniedziałek Zespół ds. licencji dla klubów Ekstraligi, DM I ligi i DM II ligi poinformował o przyznaniu... Piątek, 17 grudnia 2021
Start Gniezno zaprezentował kibicom drużynę na 2022 rok! W piątek, w auli I LO w Gnieźnie odbyła się prezentacja drużyny Startu Gniezno. Zawodnicy, którzy będą... Wtorek, 14 grudnia 2021