moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Prawdziwy trener musi sam pracować, żeby był wiarygodny"

Sobota, 9 lutego 2013

26 stycznia w Restauracji UKF w Gnieźnie wystąpiła Justyna Steczkowska. Pomimo bardzo napiętego grafiku piosenkarki, udało nam się przeprowadzić z nią wywiad. Z Justyną Steczkowską rozmawia Andrzej Bukowski.

Pochodzisz z muzykalnej rodziny, ale przełomowym momentem, który miał wpływ na dynamiczny rozwój Twojej kariery był program "Szansa na Sukces". Dlaczego zdecydowałaś się na taką ścieżkę i udział w tym właśnie programie?

Wtedy bardziej dla zabawy. To był jedyny taki program w latach '90. Moja wygrana była szokiem dla mnie samej :)

W 1995 roku zdobyłaś główną nagrodę na Festiwalu w Opolu, potem zdobyłaś aż 5 Fryderyków. Jak patrzysz na to osiągnięcie z perspektywy czasu? Czy był to rok ciężki, czy raczej przyjemny?

Lubię swoją pracę i szanuję swoją publiczność , więc przyjemny.
 

Często występujesz podczas akcji charytatywnych, m.in. WOŚP, "Artyści Pokonują Fale", "Powodzianie Powodzianom", "Solidarni z Polakami na Białorusi" oraz w koncertach poświęconych Janowi Pawłowi II. Jest to dowodem na to, że śpiewanie traktujesz nie tylko jako pracę. Czym tak naprawdę jest dla Ciebie występowanie na scenie?

Śpiewanie i kontakt z ludźmi poprzez muzykę nie jest dla mnie tylko pracą. Jest wielką przyjemnością i fantastyczną wymianą energii. Natomiast pomaganie innym leży w naszej naturze i dobrze jest jeśli staramy się znaleźć czas na pielęgnowanie w sobie tej pięknej cechy.

W tym roku zostałaś jednym z trenerów w programie "The Voice Of Poland". To jeden z wielu telewizyjnych talent-show, które w ostatnich latach pojawiły się w Polsce. Dlaczego zgodziłaś się na udział właśnie w tym programie? Gdybyś miała wybór, to wolałabyś być trenerem w "The Voice Of Poland" czy jurorem w innym talent-show?

Dlatego, że w komisji mogą zsiąść tylko profesjonaliści, którzy wiedzą na czym polega ten zawód i znają zasady funkcjonowania rynku muzycznego. Lepiej się też czuję w roli trenera, nie tylko "gadającej gwiazdy". Tutaj poświęcamy czas swojej drużynie i służymy swoją wiedzą.

Twój ostatni album "XV" zawiera wiele znanych już hitów, takich jak m.in.: "Dziewczyna szamana", "Boskie Buenos" czy "Oko za oko". Czym jest ten projekt? Czego mogą spodziewać się Twoi fani podczas słuchania albumu "XV"?

Najlepiej samemu odpowiedzieć sobie na to pytanie, słuchając płyty :)

Czy poza udziałem w programie "The Voice Of Poland" wiążesz z rokiem 2013 jakieś większe plany, projekty?

Tak oczywiście! Prawdziwy trener musi sam pracować, żeby był wiarygodny (śmiech). Już w kwietniu premiera w Teatrze Syrena, niebawem nowy teledysk (już 5-ty z płyty XV), a w maju w sklepach druga część "PUCHOWYCH Kołysanek" - płyty dla dzieci, którą pokochali rodzice i dzieci, czego efektem jest platynowa płyta. Mam nadzieję, że druga część podbije serca naszych małych słuchaczy.

Dziękuję za rozmowę.

tekst: (Buk)
foto: archiwum Justyny Steczkowskiej

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Justyna Steczkowska akustycznie z okazji Dnia Kobiet - fotorelacja Kto? Justyna Steczkowska. Jak? Akustycznie. Dla kogo? Dla wszystkich kobiet z okazji ich święta ...... Wtorek, 8 marca 2016
Justyna Steczkowska w Gnieźnie! Już 7 marca o godz. 19.00 w Auli szkoły Pomnik odbędzie się akustyczny koncert Justyny Steczkowskiej.... Wtorek, 1 marca 2016
Monika Szczot wystąpiła w Gnieźnie - fotorelacja Wczoraj w Restauracji UKF z okazji pierwszych urodzin lokalu odbył się koncert podopiecznej Justyny... Niedziela, 23 lutego 2014
Zaproszenie na koncert Moniki Szczot w Restauracji UKF trafi do ... Do soboty, do godz. 22.00 można było wziąć udział w konkursie,w którym do wygrania było podwójne zaproszenie... Poniedziałek, 17 lutego 2014