moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jarosław Grobelny żegna się z Urzędem Miejskim

Środa, 22 czerwca 2022
  • Jarosław Grobelny żegna się z Urzędem Miejskim

Po prawie 8 latach pracy w Urzędzie Miejskim zastępca Prezydenta Miasta Gniezna, Jarosław Grobelny wybiera nową ścieżkę kariery. Od września będzie kierować Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej. Na stanowisku zastępcy prezydenta Gniezna zastąpi go Joanna Śmigielska dotychczasowa Sekretarz Urzędu Miejskiego.

Z prezydentem Jarosławem wspólnie zrealizowaliśmy całą masę projektów, inwestycji, zdobywając miliony środków zewnętrznych. Dziękuję mu za kreatywność i nieustępliwość, a także za umiejętność zaangażowania swoich współpracowników do realizacji ważnych przedsięwzięć dla Gniezna. Teraz przed nim nowe, nie mniejsze, wyzwania. Jestem pewien, że jego wiedza, ogromne doświadczenie, kreatywność  i wielki zapał do pracy, pozwolą mu im sprostać. Dokładnie od 8 września Zastępczynią Prezydenta Gniezna zostanie Joanna Śmigielska, którą znam i której wiedzę i doświadczenie bardzo cenię. Pierwszy raz w historii Gniezna stanowisko to obejmie kobieta - mówi prezydent Gniezna Tomasz Budasz.


Joanna Śmigielska od 2004 r. pracuje w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie, od 2014 r. jako Sekretarz. Przeszła wszystkie szczeble urzędniczej kariery, zaczynając od stanowiska urzędniczego. Odpowiadała także za inwestycje w zasobie komunalnym. Jest absolwentką studiów prawniczych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i organizacji zarządzania w administracji publicznej.
 

Wyzwanie, jakie przede mną postawiono, przyjmuję z dumą. Dziękuję prezydentowi Budaszowi za powierzone mi zaufanie. Zdaję sobie sprawę z ogromu wyzwań i pracy, jakie przede mną stoją. Zamierzam im sprostać, konsekwentnie realizując wspólnie z pracownikami magistratu śmiałą wizję rozwoju Pierwszej Stolicy Polski - zadeklarowała Joanna Śmigielska.


Jarosław Grobelny wraca do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, skąd w 2014 trafił do Urzędu Miasta. Przez ostatnie 8 lat w magistracie odpowiadał za pozyskiwanie środków zewnętrznych, obsługę inwestora, inwestycje miejskie, ochronę środowiska, planowanie przestrzenne, majątek miasta oraz nadzór nad spółkami miejskimi. Najważniejsze z prowadzonych przez J. Grobelnego inwestycji to: przebudowa ul. Pod Trzema Mostami, budowa ul. Osiniec, jako drogi dojazdowej do strefy ekonomicznej, pozyskanie pierwszych inwestorów i w związku z tym uzbrojenie terenów inwestycyjnych Gniezna. Był odpowiedzialny za zrealizowanie Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego, które zastąpiło zdegradowany dworzec autobusowy wraz z parkingiem Park and Ride oraz rowerem miejskim. Prezydent Grobelny odpowiadał także za, tak cenione przez gnieźnian, rewitalizacje parków m.in. Parku Kościuszki czy Parku Trzech Kultur. Był także pomysłodawcą Stolicy eXperymentu. Wspólnie z zespołem, pozyskał kilkadziesiąt milionów złotych środków zewnętrznych.
 

Dziękuję mojemu zespołowi, ludzi zaangażowanych, kreatywnych i zdeterminowanych, z którym miałem okazję pracować przez ostatnie 8 lat. Dzięki naszej wspólnej pracy, realizując deklaracje wyborcze prezydenta Budasza, udało nam się osiągnąć naprawdę wiele dla Gniezna. Teraz przede mną nowe wyzwania w pracy na stanowisku prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Przede wszystkim wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do produkcji energii cieplnej. O tym wszystkim będę informował za jakiś czas - mówi Jarosław Grobelny.


Wymiana na stanowisku Zastępcy Prezydenta Miasta Gniezna nastąpi faktycznie 8 września 2022 roku. Wtedy to Jarosław Grobelny rozpocznie pracę w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, zastępując dotychczasowego prezesa Piotra Staśkiewicza, który przechodzi na emeryturę.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • Najwyższy czas. Co do pani Śmigielskiej, to znam ją tyle lat z pracy w UM i uważam że się kompletnie nie nadaje na to stanowisko.Nie ma przygotowania i doświadczenia w sprawach realizowanych na tym stanowisku. Raczej tu chodzi o entuzjazm samego Budasza, Że jako pierwszy obsadził to stanowisko kobietą i Podniesienie własnego ego. Co za arogancja.
    Współczuję tym, którzy starli się ze Śmigielską w przeszłości Ale jest nadzieja, że po wyborach, jak usuną Budasza, to i Cały jego zespół, z UM.

  • 23.06.2022 15:26  Odpowiedz na komentarz

    A Co za Rok? Dokąd w przyszłym roku z listy SLD chce kandyować Jarosław GROBELNY? Do Sejmu? A może do Senatu? Fakt byłby za rok konkurencją dla Tomasza BUDASZa który będzie startował z listy PO.

PODOBNE TEMATY
Muzyka z Afryki w Latarni na Wenei Latarnia na Wenei - plenerowy dom kultury przy jeziorze Jelonek - zaprasza na pierwszy koncert z cyklu... Środa, 22 czerwca 2022
Zmiana na stanowisku Zastępcy Prezydenta Miasta Gniezna Dotychczasowy zastępca prezydenta Jarosław Grobelny, odchodzi do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej,... Środa, 22 czerwca 2022
Miasto dokłada 2,5 mln zł do rewitalizacji parku "Dziekanki"! Co z Rondem Gnieźnieńskich Olimpijczyków? 2 mln 555 tys. to wysokość dotacji celowej przekazanej przez Miasto Gniezno na rewitalizację zachodniej... Środa, 22 czerwca 2022
Od 25 czerwca rozpoczynamy sezon na kąpielisku nad jeziorem Winiary Wraz z pierwszym dniem wakacji, 25 czerwca Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji uruchamia Kąpielisko... Wtorek, 21 czerwca 2022