moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Poznaj najważniejsze e-marketingowe pojęcia!

Poniedziałek, 20 czerwca 2022
  • Poznaj najważniejsze e-marketingowe pojęcia!

Każdego roku w dziedzinie reklamy online pojawiają się nowe trendy i narzędzia, za którymi trudno nadążyć. Gromadząc wszystkie używane w branży terminy w jednym miejscu, można by stworzyć obszerną encyklopedię. Dziś przedstawiamy mini słownik kluczowych pojęć używanych w e-marketingu.

Audyt SEO

Audyt SEO dotyczy strony internetowej. Przeprowadza się go przed rozpoczęciem pozycjonowania witryny, aby najlepiej przygotować ją do działań SEO poprzez optymalizację.
 

Copywriting

Copywriting oznacza tworzenie treści marketingowych w formie tekstowej. Termin odnosi się zarówno do powstawania hasła reklamowego, jak i znacznie dłuższych tekstów wykorzystywanych w marketingu.
 

Content marketing

Znany również jako marketing treści - obejmuje dostarczania użytkownikom atrakcyjnych i angażujących treści o charakterze przede wszystkim poradnikowym. Content marketing dotyczy tekstów pisanych, na przykład na blogu firmowym, ale także materiałów wideo, infografik, e-booków, czy podcastów.
 

CTR

CTR to po polsku współczynnik klikalności. Wykorzystuje się go przede wszystkim do oceny kampanii Google AdWords, aby przedstawić, ile razy konkretny link został kliknięty w stosunku do liczby jego wyświetleń.
 

E-commerce

E-commerce to termin odnoszący się do handlu internetowego. W wąskiej definicji obejmuje tylko sklepy internetowe, natomiast w szerszej również platformy typu marketplace oraz bezpośrednią sprzedaż w social media.
 

Konwersja

Konwersja, a konkretnie współczynnik konwersji informuje o tym, jak pewne działania przekładają się na realizację celów. Współczynnik konwersji może dotyczyć liczby transakcji w stosunku do liczby odwiedzin sklepu internetowego, albo liczby odwiedzin strony w porównaniu do jej wyświetleń w wyszukiwarce. Konwersję wyraża się w procentach.
 

Marketing mobilny

Marketing mobilny obejmuje wszystkie aktywności marketingowe dotyczące urządzeń mobilnych, a przede wszystkim smartfonów. W jego skład wchodzą między innymi aplikacje mobilne, marketing SMS-owy, jak również samo tworzenie stron responsywnych dopasowujących się do ekranu urządzenia.
 

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie jest procesem, który w dłuższej perspektywie czasowej sprawia, że algorytmy wyszukiwarki windują daną stronę internetową na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.
 

Reklama displayowa

Reklama displayowa jest jedną z najpopularniejszych form reklamy online. Zawiera elementy graficzne dostępne w kilku formatach i wyświetlające się użytkownikom w formie banerów między innymi na stronach internetowych, ale także w mediach społecznościowych czy serwisach wideo.
 

Remarketing

Czym jest remarketing? Za tym terminem kryją się aktywności marketingowe skierowane do odbiorców, którzy odwiedzili już daną stronę internetową. Remarketing ma zachęcić ich do powrotu, na przykład w celu finalizacji transakcji.
 

User Experience

UX stanowi ważny trend we współczesnym marketingu. Pojęcie dotyczy zbioru doświadczeń użytkownika korzystającego ze strony internetowej lub aplikacji. Pod uwagę bierze się funkcjonalność, intuicyjność, estetykę, a w przypadku sklepów internetowych ścieżkę zakupową prowadzącą do finalizacji transakcji, aby remarketing nie był konieczny.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Zajęcia z LEGO Education wracają do VR Inkubatora Zgodnie z zapowiedziami w wakacje VR Inkubator w Fałkowie otwiera się na dzieci i kontynuuje przygodę... Czwartek, 30 czerwca 2022
Niezwykła wystawa w VR Inkubator za nami! Odwiedzający byli zachwyceni Od 23 do 26 czerwca w VR Inkubator w Fałkowie można było odwiedzić wystawę "Przyszłość u podstaw" przygotowaną... Czwartek, 30 czerwca 2022
Nowy chodnik w Dziećmiarkach oddany do użytku Powiatowy Zarząd Dróg w Gnieźnie oddał do użytku nowo powstały chodnik w miejscowości Dziećmiarki w... Środa, 29 czerwca 2022
Dom jednorodzinny w rozsądnej cenie! Osiedle Wierzbiczany już w sprzedaży Osiedle domów jednorodzinnych to inwestycja zlokalizowana nieopodal Gniezna, w zielonej i spokojnej... Piątek, 24 czerwca 2022