moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Eskurro, czyli kompleksowe sprzątanie sklepu

Środa, 15 czerwca 2022
  • Eskurro, czyli kompleksowe sprzątanie sklepu

Sklepy i lokale usługowe bez względu na rodzaj, potrzebują regularnego sprzątania i utrzymywania czystości z zachowaniem wszelkich standardów na najwyższym poziomie. Sprzątanie sklepu jest o tyle istotne, że codziennie odwiedzają go setki różnych osób, a powierzchnie poddawane są wysokiej eksploatacji. Utrzymanie porządku w sklepach przy dużej ilości odwiedzających osób może być kłopotliwe i stanowić wyzwanie dla wielu właścicieli. Mimo wszystko zalecenia sanepidu i wymagania zasad BHP są obowiązkowe i należy przestrzegać wszystkich zasad, aby zapewnić pracownikom i klientom bezpieczny i komfortowy pobyt w sklepach.

Codzienne sprzątanie sklepu odbija się także na estetycznym wyglądzie wnętrza i pozytywnych odczuciach klientów, a co za tym idzie porządek może wywrzeć na kliencie chęć zakupu danej rzeczy, jeśli korzystnie się ona prezentuje. Porządkowanie sklepu wymaga rzetelnego podejścia, zaangażowania i stosowania specjalistycznych środków czystości, pochodzących z profesjonalnych linii produktów. Stosując wszystkie wskazówki oraz regularnie dbając o wygląd sklepu, przyczyniamy się do zwiększenia jego atrakcyjności, a także zachęcamy klientów do częstszych zakupów i odwiedzin.


Przygotowanie specjalnych produktów do sprzątania sklepu

Utrzymanie czystości i porządku w sklepie jest jednoznaczne z regularnym stosowaniem konkretnych środków czystości, które są przeznaczone do różnego rodzaju nawierzchni. Będąc właścicielem i angażując się w sprzątanie sklepu, trzeba zaopatrzyć się w niezbędny asortyment. Do podstawowych detergentów należą środki do mycia i konserwacji podłóg, produkty przeznaczone do odświeżania ścian, środki czystości do mycia powierzchni armatury łazienkowej i elementów sanitarnych w kuchni, preparaty do mycia powierzchni odpornych na wodę oraz odświeżacze powietrza. Aby sklep spełniał najwyższe standardy obsługi, sprzątanie sklepu powinno odbywać się poza godzinami otwarcia lokalu tak, aby nie przeszkadzać klientom w swobodnym robieniu zakupów. Z tego względu niektóre profesjonalne firmy sprzątające oferują kompleksowe sprzątanie sklepów, które nie koliduje z działalnością lokalu i zapewnia staranne porządkowanie i mycie powierzchni. Należy pamiętać, aby wszelkie środki czyszczące i detergenty stosować zgodnie z ich instrukcją i przeznaczeniem, a także dopasować produkt odpowiednio do danej powierzchni. Tylko w taki sposób każda powierzchnia będzie odpowiednio zdezynfekowana i zadbana, bez narażenia na uszkodzenia.
 

Mycie witryn sklepowych jako obowiązkowa część kompleksowego sprzątania sklepu

Witryny i okna sklepowe stanowią wizytówkę każdego lokalu. To przez nieskazitelnie czyste szyby klienci oglądają wystawę i decydują, czy chcą odwiedzić dany sklep i zrobić w nim ewentualne zakupy. Widoczny brud na witrynie, zacieki, odbicia rąk lub smugi są łatwe do wyłapania gołym okiem i nie prezentują się zachęcająco. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie i starannie czyścić witryny podczas całego sprzątania sklepu. Witryny oraz okna sklepowe najlepiej myć przy użyciu wody demineralizowanej, czyli oczyszczonej z soli i minerałów. Urządzenie umożliwiające mycie witryn odprowadza oczyszczoną wodę wężykiem prosto do szczotki umieszczonej na kiju teleskopowym. Szczotka skutecznie pozbywa się wszelkich zabrudzeń, smug i śladów dłoni, a szyby pozostają idealnie czyste, bez śladów kropelek wody, zacieków i smug. Ta metoda mycia umożliwia pracę także w słoneczne i upalne dni, a dzięki stosowaniu wody demineralizowanej, powierzchnie są dłużej czyste. Z odpowiednim sprzętem i planem działania sprzątanie sklepu i mycie witryn sklepowych nie jest skomplikowanym procesem.
 

Sezonowe i okazjonalne sprzątanie sklepu

Codzienne porządkowanie sklepu od wewnątrz, mycie podłóg oraz wycieranie kurzy to nie jedyne czynności, jakie należy wykonywać, aby zachować idealny wizerunek sklepu. Co jakiś czas sprzątanie sklepu powinno przechodzić kompleksowe czyszczeni zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Regularne mycie i gruntowne sprzątanie sklepu przyczynią się do estetycznego wyglądu salonu w galeriach handlowych. W przypadku nagłych zabrudzeń, które pojawią się podczas godzin otwarcia lokalu, należy działać szybko i sprawnie, aby pozbyć się uporczywej plamy, zanim zauważą ją klienci. Ponadto należy pamiętać, aby zawsze mieć w pokoju socjalnym odpowiedni sprzęt do usuwania zabrudzeń. W taki sposób można zadbać o porządek w sklepie zarówno na co dzień, jak i przy gruntownym sprzątaniu. Sprzątanie sklepu wewnątrz i na zewnątrz jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy to klienci przynoszą ze sobą brud i śnieg z zewnątrz. W tym czasie należy szczególnie zadbać o podłogi i przestrzeń przed sklepem, aby nie odstraszać klientów bałaganem w salonie.
 

Sprzątanie sklepu - czysty salon wizytówką asortymentu

Utrzymanie nienagannej czystości oraz regularne sprzątanie sklepu początkowo może stanowić ogromne wyzwanie i skomplikowany proces. Jednak posiadając odpowiednie wyposażenie w postaci profesjonalnego sprzętu oraz specjalistycznych środków czystości, sam proces sprzątania sklepu przebiega szybko i sprawnie. Czyste i uporządkowane przestrzenie w salonach mają szczególne znaczenie dla codziennego funkcjonowania lokali. Sprzątanie sklepu warto powierzyć profesjonalnej ekipie sprzątającej, która dysponuje zaawansowanym sprzętem i detergentami, a także ma bogate doświadczenie, kwalifikacje i setki zadowolonych klientów na koncie. Czystość w sklepie jest koniecznością, której efektem są zadowoleni klienci, a także wzrost ich zainteresowania. Asortyment sklepu prezentowany w posprzątanym miejscu, które lśni od świeżości, nabiera na atrakcyjności i przyciąga uwagę odbiorców. Regularne sprzątanie sklepu jest ważne również z tego względu, że pozwala zachować higienę pracy oraz daje klientom poczucie bezpieczeństwa. W zadbanym i odświeżonym wnętrzu przyjemniej jest robić zakupy.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Zajęcia z LEGO Education wracają do VR Inkubatora Zgodnie z zapowiedziami w wakacje VR Inkubator w Fałkowie otwiera się na dzieci i kontynuuje przygodę... Czwartek, 30 czerwca 2022
Niezwykła wystawa w VR Inkubator za nami! Odwiedzający byli zachwyceni Od 23 do 26 czerwca w VR Inkubator w Fałkowie można było odwiedzić wystawę "Przyszłość u podstaw" przygotowaną... Czwartek, 30 czerwca 2022
Nowy chodnik w Dziećmiarkach oddany do użytku Powiatowy Zarząd Dróg w Gnieźnie oddał do użytku nowo powstały chodnik w miejscowości Dziećmiarki w... Środa, 29 czerwca 2022
Dom jednorodzinny w rozsądnej cenie! Osiedle Wierzbiczany już w sprzedaży Osiedle domów jednorodzinnych to inwestycja zlokalizowana nieopodal Gniezna, w zielonej i spokojnej... Piątek, 24 czerwca 2022