moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nowoczesne projekty domów - czy warto kupić gotowy projekt?

Poniedziałek, 13 czerwca 2022
  • Nowoczesne projekty domów - czy warto kupić gotowy projekt?

Gotowe projekty tradycyjnych domów jednorodzinnych już od dłuższego czasu cieszą się dużą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ stanowią one tanią, a jednocześnie sprawdzoną alternatywę dla indywidualnego projektu domu tworzonego na zamówienie. Czy jednak gotowy projekt domu sprawdzi się w przypadku domu nowoczesnego równie dobrze, co w przypadku budynku tradycyjnego?

Domy nowoczesne - dlaczego podchodzimy z rezerwą do gotowych projektów?

Chociaż kupno gotowych projektów domów jednorodzinnych jest już w naszym kraju normą, najczęściej na to rozwiązanie decydują się osoby, które chcą postawić dom w tradycyjnym stylu. Gotowym projektom co prawda ufamy, ale znacznie bardziej tym, w których użyto rozwiązań stosowanych od wielu lat i po prostu sprawdzonych w dłuższej perspektywie.

I to właśnie stąd u niektórych osób biorąc się wątpliwości dotyczące projektów domów nowoczesnych, które mogą kojarzyć się z „masówką” i stosowaniem tańszych, mniej trwałych rozwiązań. Czy takie obawy są uzasadnione? Oczywiście, że nie.

Przede wszystkim należy mieć świadomość tego, że pracownie oferujące gotowy projekt domu nowoczesnego - Domowe Klimaty lub inne - trzymają rękę na pulsie i doskonale orientują się w aktualnych trendach architektoniczno-wykończeniowych. Co więcej, gotowe projekty domów nowoczesnych, czyli bogatych w przeszklenia, otwarte przestrzenie czy nieregularne formy, często są lepsze jakościowo niż te, które pod presją czasu przygotowują architekci na zlecenie.


Projekt domu od Domowe Klimaty lub innej pracowni czy na zamówienie?

Kwestie jakości budynku, bezpieczeństwa i zgodności z prawem budowlanym ostatecznie i tak rozstrzyga urząd powiatowy. Uwierz nam, urzędy zdecydowanie częściej odrzucają projekty domów nowoczesnych przygotowane na zlecenie przez niedoświadczonego projektanta niż przez pracownię, która w tego typu usługach się specjalizuje.

Tutaj musimy zaznaczyć, że gotowy projekt domu od Domowe Klimaty lub innej pracowni to znakomity wybór nie tylko ze względu na doświadczenie i wiedzę osób pracujących w takich biurach. Nie możemy zapominać o tym, że jest to rozwiązanie bardzo korzystne z finansowego punktu widzenia. Doświadczeni architekci, wykonujący projekty na zamówienie, mają stawki na poziomie 150-300 zł za metr kwadratowy. Łatwo można policzyć, że ostateczne koszty takich projektów są znacznie wyższe niż około 3-5 tysięcy złotych za gotowy projekt domu o powierzchni użytkowej od 100 do 200 metrów kwadratowych.

Wybierając nowoczesny projekt domu od Domowe Klimaty, możesz również liczyć na szybsze rozpoczęcie prac budowlanych. Przygotowanie projektu indywidualnego architektowi zajmuje od kilku do kilkunastu miesięcy, a włączając w to ewentualne poprawki, czas ten może się wydłużyć jeszcze bardziej. Wybierając gotowy projekt domu, można przejść do stawiania fundamentów zdecydowanie szybciej, dlatego jeżeli planujesz budowę domu, zapoznaj się z ofertą pracowni domoweklimaty.pl, w której znajdziesz różnego rodzaju nowoczesne domu – parterowe, piętrowe, a także z poddaszem.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Dom jednorodzinny w rozsądnej cenie! Osiedle Wierzbiczany już w sprzedaży Osiedle domów jednorodzinnych to inwestycja zlokalizowana nieopodal Gniezna, w zielonej i spokojnej... Piątek, 24 czerwca 2022
Prezentacja wystawy "Przyszłość u podstaw" w Fałkowie Zapraszamy na kolejną odsłonę wystawy "Przyszłość u podstaw" autorstwa Pałacu Generała Dąbrowskiego... Sobota, 18 czerwca 2022
Park linowy nad Jeziorem Winiary - jak będzie wyglądał? Zapytaliśmy Urząd Miasta Gniezna jak będzie wyglądał park linowy, który ma powstać w parku nad Jeziorem... Czwartek, 16 czerwca 2022
Eskurro, czyli kompleksowe sprzątanie sklepu Sklepy i lokale usługowe bez względu na rodzaj, potrzebują regularnego sprzątania i utrzymywania czystości... Środa, 15 czerwca 2022