moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wypadek między Kórnikiem a Śremem! Nie żyje 19-letni mieszkaniec Sroczyna! Dwuletnia dziewczynka w ciężkim stanie

Piątek, 10 czerwca 2022
  • Wypadek między Kórnikiem a Śremem! Nie żyje 19-letni mieszkaniec Sroczyna! Dwuletnia dziewczynka w ciężkim stanie

W czwartek na drodze relacji Śrem - Kórnik, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący Oplem Tigra na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z Fordem Transitem, którym podróżowało pięć osób. W wyniku zdarzenia kierujący oplem poniósł śmierć na miejscu.

9 czerwca, o godz. 9.05, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze relacji Śrem - Kórnik.

Jak wstępnie ustalili policjanci, którzy pracowali na miejscu wypadku, kierujący samochodem osobowym marki Opel Tigra, 19-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego, jadąc od strony Kórnika w kierunku Śremu, na prostym odcinku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym Fordem Transitem, którym kierował 38-letni mieszkaniec powiatu śremskiego.

W wyniku zdarzenia kierujący Oplem poniósł śmierć na miejscu. Kierujący fordem był trzeźwy, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Ponadto do szpitala przetransportowano jeszcze troje pasażerów busa, w tym Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym niespełna dwuletnią dziewczynkę.

Na polecenie prokuratora zwłoki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu celem przeprowadzenia badań sekcyjnych.

Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

tekst: KPP Śrem
foto: KPP Śrem

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy TADEK w gminie Kiszkowo! Niedziela na długo pozostanie w pamięci mieszkańców gminy Kiszkowo. Tego dnia miała miejsce wyjątkowa... Czwartek, 30 czerwca 2022
Jak przejąć nieruchomość przez zasiedzenie? Nabycie nieruchomości jest możliwe m.in. w drodze darowizny, dziedziczenia czy sprzedaży. Przepisy prawa... Środa, 29 czerwca 2022
22 tysiące kary grozi firmie, która wykonywała transport niezgodnie z przepisami Nienormatywny przewóz kabotażowy, wykonywany przez zarejestrowaną w Niemczech firmę polskiego przewoźnika,... Środa, 29 czerwca 2022
Niesprawne hamulce i nie tylko Czerwcowe działania kontrolne inspektorów transportu drogowego z Gniezna z użyciem Mobilnej Jednostki... Środa, 29 czerwca 2022