moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ugodziła męża nożem w plecy! Była kompletnie pijana! Trafiła do aresztu

Czwartek, 9 czerwca 2022
  • Ugodziła męża nożem w plecy! Była kompletnie pijana! Trafiła do aresztu

W poniedziałek o godzinie 20:40 dyżurny gnieźnieńskiej policji odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie Witkowa mężczyzna został ugodzony nożem.

Pod wskazany adres została skierowana załoga karetki pogotowia i policjanci załogi patrolowo-interwencyjnej. Tam zastali 61-letniego mężczyznę z raną kłutą tylnej klatki piersiowej. Pokrzywdzony mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala w Gnieźnie.

Wstępnie policjanci dochodzeniowo -  śledczy ustalili, że 61-latek został zaatakowany przez żonę. Małżonkowie pokłócili się podczas wspólnego spożywania alkoholu. W pewnym momencie, w trakcie awantury kobieta pod wpływem silnego wzburzenia emocjonalnego ugodziła męża nożem w plecy.

57-letnia kobieta została zatrzymana, miała 2,6 promila alkoholu w organizmie. Dlatego, aby złożyć szczegółowe zeznania kobieta musiała najpierw wytrzeźwieć.

W dniu 8 czerwca br. prokurator ze Słupcy przedstawił jej zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. Za to przestępstwo grozi jej kara od 3 lat pozbawienia wolności nawet do lat 15.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Słupcy przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec kobiety trzymiesięczny areszt.

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY
Smołowanie dachu w ponad 30-stopniowym upale ponad siły 70-latka W czwartek, w godzinach popołudniowych służby ratunkowe otrzymały informację, z której wynikało, że... Sobota, 2 lipca 2022
Dachowanie między Czerniejewem a Neklą W piątek o godz. 14.30 służby ratunkowe zostały powiadomione o dachowaniu samochodu osobowego między... Sobota, 2 lipca 2022
Twoje dziecko jedzie autokarem na wakacje lub obóz? Zadbaj o jego bezpieczeństwo Dobrym zwyczajem stało się już kontrolowanie przez policjantów ruchu drogowego autokarów, które zawiozą... Piątek, 1 lipca 2022
29-latek zatrzymał pijanego 55-latka! Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, senior próbował udawać pasażera Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy przez 29-letniego mieszkańca gminy Trzemeszno pokazuje, że... Piątek, 1 lipca 2022