moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

7 medali Samurajów na Mistrzostwach Polski!

Środa, 8 czerwca 2022
 • 7 medali Samurajów na Mistrzostwach Polski!

Początek czerwca dla Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno minął pod znakiem jednej z najważniejszych imprez roku, a więc Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym.

W dniach 3-5 czerwca w Zielonej Górze najlepsi karatecy z całej Polski rywalizowali o medale. Do Winnego Grodu zawitało 279 zawodników z 45 klubów, a więc rywalizacja zapowiadała się bardzo interesująco. Organizatorem Mistrzostw był Polski Związek Karate Tradycyjnego, Fundacja Promocji i Rozwoju Karate Tradycyjnego „NIDAN" oraz goszczący często na zawodach w Gnieźnie LCL - Klub Karate „Nidan" Zielona Góra. AKT Samuraj Gniezno do walki desygnowało 6-ciu zawodników, którzy wystartowali w kategoriach junior, młodzieżowiec i senior, a także połączonych kategoriach w rywalizacji drużynowej. Do Zielonej Góry pojechali: juniorzy - Maja Barczak i Kacper Zając, młodzieżowcy - Natalia Szuba, Wiktoria Łuczyńska i Alicja Muszyńska oraz seniorka Aleksandra Politowicz. Przy naszych zawodnikach przez całą imprezę czuwał trener Sensei Andrzej Zarzeczny (5 Dan). Rywalizacja rozpoczęła się w sobotę konkurencjami kadetów i juniorów. W tym dniu wystartowali Maja Barczak i Kacper Zając. Walczyli świetnie i godnie reprezentowali AKT Samuraj. Niestety ten dzień nie przyniósł nam medali, chociaż już sam start w Mistrzostwach Polski jest dużym sukcesem. W niedzielę do rywalizacji przystąpili młodzieżowcy i seniorzy. I to niedziela okazała się bardzo szczęśliwa dla naszych reprezentantów. W sumie wywalczyli 7 medali Mistrzostw Polski potwierdzając swoją wysoką pozycję w kraju. I tak medale do Gniezna przywieźli:

Ola Politowicz:
 • 3 miejsce kata drużynowe
 • 3 miejsce fuku-go
 • 2 miejsce kumite drużynowe

Alicja Muszyńska:
 • 3 miejsce fuku-go
 • 3 miejsce kumite
 • 2 miejsce kumite drużynowe

Wiktoria Łuczyńska:
 • 2 miejsce kata
 • 2 miejsce fuku-go

Natalia Szuba:
 • 3 miejsce kata drużynowe
 • 2 miejsce kumite drużynowe

Maja Barczak:
 • 3 miejsce kata drużynowe

Te świetne wyniki są wynikiem ciężkiej pracy na treningach pod opieką naszego trenera Senseia Andrzeja Zarzecznego (5 Dan), który podczas Mistrzostw przez cały czas czuwał przy matach przy naszych zawodnikach.

Mamy nadzieję, że to nie koniec miłych chwil w tym roku i reprezentanci AKT Samuraj Gniezno przywiozą do Pierwszej Stolicy Polski jeszcze wiele medali i tytułów.

Ola Politowicz dotarła do Zielonej Góry dzięki swojemu sponsorowi VW Berdychowski Poznań samochodem elektrycznym ID.3.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Karatecy Samuraja bardzo aktywni W sobotę, 4 czerwca, Akademia Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno na zaproszenie JUMP NOW w Gnieźnie... Poniedziałek, 13 czerwca 2022
Aleksandra Politowicz o swoich sukcesach, celach i działalności charytatywnej Aleksandra Politowicz to bez wątpienia jedna z najbardziej utytułowanych gnieźnieńskich zawodniczek.... Niedziela, 22 maja 2022
8 medali karateków Samuraja w Mistrzostwach Wielkopolski! W minioną niedzielę, w Tarnowie Podgórnym zostały rozegrane IV Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate... Środa, 18 maja 2022
Karatecy walczyli w Pierwszej Stolicy! W sobotę, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Świętokrzyskiej w Gnieźnie został rozgrany... Niedziela, 3 kwietnia 2022