moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Przepłacasz za wkłady do zniczy? Mamy na to sposób!

Czwartek, 2 czerwca 2022
  • Przepłacasz za wkłady do zniczy? Mamy na to sposób!

Na pewno zależy Ci na tym, żeby grób, którym się opiekujesz wyglądał pięknie przez całą dobę. To zapewnią oczywiście rozżarzone znicze, które rozjaśniają każdy mrok i wyróżniają mogiłę na tle innych. Jednak to tego potrzebujesz wkładów zamiennych. Te możesz kupować na sztuki, choć zazwyczaj jest to znacznie mniej opłacalne niż zakupy hurtowe. Są jeszcze inne możliwości ograniczenia wydatków. Zobacz, jakie!

Kupowanie zniczy w ilościach hurtowych

Łatwo policzyć, ile wkładów do zniczy potrzebujesz każdego miesiąca. Jeżeli na grobowcu stoi kilka szklanych ozdób, a przeciętny czas ich palenia to zaledwie kilka lub kilkanaście godzin, to szybko wymagają one wymiany na nowe. W takiej sytuacji warto odpowiednio wcześniej zaopatrzyć się w większą liczbę elementów wymiennych i mieć je zawsze pod ręką, gdy planujesz wizytę na cmentarzu.

W internetowych hurtowniach sprzedawane są opakowania zbiorcze. Ich zawartość wynosi od kilku do nawet kilkudziesięciu sztuk wkładów - parafinowych, olejowych, elektrycznych. Im więcej kupujesz, tym niższa cena jednostkowa pojedynczych wkładów.

Zawsze zwracaj uwagę na opisy produktów. Producent podaje w nich takie parametry jak:
  • czas świecenia,
  • wysokość wkładu,
  • szerokość.
Możesz zatem z łatwością dopasować je do zniczy na grobie, aby idealnie je wypełniały i były łatwe w usuwaniu oraz wymienianiu na nowe w razie potrzeby. A kiedy zechcesz zainwestować w coś trwalszego, to na pewno dobrze jest rozważyć wkłady elektryczne - bardziej ekonomiczne i ekologiczne.
 

Wkłady, które palą się naprawdę długo

Bolączką wielu osób, które kupują wkłady do zniczy https://zniczefenix.pl/wklady/ jest to, że palą się one stosunkowo krótko. Częsta wymiana zużytych wkładów na nowe pochłania nie tylko pieniądze, ale też czas. Dlatego, chcąc zmniejszyć wydatki, warto rozważyć alternatywę. Wkłady LED lub solarne są może droższe w zakupie, jednak później okazują się dobrą inwestycją. To wszystko wynika z faktu, że świecą znacznie dłużej niż zwyczajne świeczki, choć ich płomień z daleka wygląda bardzo naturalnie. Wystarczy zasilać je bateriami, ale ich wymiana następuje rzadko, gdyż lampka nie pobiera zbyt dużo prądu.

Jeszcze bardziej oszczędne są wkłady solarne, czyli takie, które do pracy napędza energia słoneczna. Coraz większe grono producentów decyduje się wprowadzić je do swojej oferty, ponieważ w ten sposób wyrażają swoją innowacyjną, proekologiczną postawę.

 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Nagrobek uszkodzony podczas pochówku obok - co zrobić w takiej sytuacji? W pojedynczych przypadkach może się zdarzyć, że podczas pogrzebu zostanie uszkodzony nagrobek obok miejsca... Czwartek, 23 czerwca 2022
Olej MCT - czym jest i jak powstaje? Olej MCT, czyli średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, Medium Chain Triglycerides to suplement diety o... Wtorek, 21 czerwca 2022
Helikoptery na festynie w Jankowie Dolnym! Organizatorzy "podnieśli poprzeczkę" bardzo wysoko! Przeloty helikopterami, pokazy Straży Pożarnej, kilka dmuchanych zamków, stoisko Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia... Wtorek, 21 czerwca 2022
Stado Ogierów zaskoczyło mieszkańców! Takiego wydarzenie jeszcze nie było! W niedzielę na terenie Stada Ogierów w Gnieźnie odbyła się duża impreza plenerowa Więc w Pierwszej Stolicy.... Wtorek, 21 czerwca 2022