moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Tomasz Budasz komentuje pomysł prywatyzacji Szpitala Powiatowego

Poniedziałek, 30 maja 2022
  • Tomasz Budasz komentuje pomysł prywatyzacji Szpitala Powiatowego

Tomasz Budasz, przewodniczący lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej i Prezydent Miasta Gniezna odpowiedział na nasze zapytanie prasowe odnośnie pomysłu prywatyzacji Szpitala Powiatowego.

Przypomnijmy, że pomysł prywatyzacji szpitala został rzucony podczas spotkania z radnymi powiatowymi, które odbyło się w ubiegły poniedziałek, w starostwie. Szerzej pisaliśmy o tym w artykule „Platforma chce prywatyzować szpital!”.
 

O komentarz poprosiliśmy zarówno starostę, jak i dyrekcję szpitala oraz Tomasza Budasza. Poniżej odpowiedź przewodniczącego loklanych struktur PO:
W odpowiedzi na przesłane zapytania prasowe informuję, że jako przewodniczący lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej (pełniący jednocześnie urząd Prezydenta Miasta Gniezna) jestem zdecydowanym przeciwnikiem prywatyzacji szpitala w Gnieźnie, a tym bardziej jakiejkolwiek próby uwłaszczenia się kogokolwiek na mieniu tej powiatowej placówki. Tak jednoznaczne stanowisko prezentowałem już wielokrotnie w przestrzeni publicznej, zarówno podczas spotkań lokalnych struktur PO, jak i kontaktów z mediami.
Przedmiotem spotkania, o którym mowa w artykule portalu Moje Gniezno była aktualna sytuacja, przyszłość i perspektywy rozwoju gnieźnieńskiej lecznicy.

Z poważaniem
Tomasz Budasz


Powyższa odpowiedź zawiera bardzo mało konkretów i jest sprzeczna z tym, co usłyszeli radni powiatowi. Teraz Tomasz Budasz twierdzi, że jest zdecydowanym przeciwnikiem prywatyzacji szpitala. Tydzień temu sam zaproponował takie rozwiązanie. Słyszało to około 10 osób, więc taka zmiana stanowiska dowodzi braku stabilności przewodniczącego lokalnych struktur Platformy.

Co będzie dalej z gnieźnieńskim szpitalem? Ciężko to przewidzieć skoro na spotkaniu z samorządowcami włodarz miasta rzucił temat prywatyzacji. Na pewno wywołało to niepokój zarówno w samorządzie, jak i wśród pracowników.

Stanowisko władz powiatu jest w tej kwestii jednoznaczne - nie ma mowy o prywatyzacji szpitala. Pozostaje mieć nadzieję, że Prezydent Miasta Gniezna przestanie wchodzić w kompetencje Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego tym bardziej, że odmówił powiatowi sprzedaży gruntu pod bazę Pogotowia Ratunkowego przy ul. Chrobrego, tuż obok Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie. Informowaliśmy o tym w artykule „Co dalej z Pogotowiem Ratunkowym? Jest problem ze znalezieniem odpowiedniej lokalizacji”.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(4)

  • 31.05.2022 13:11  Odpowiedz na komentarz

    Panie KRZYSZTOFIE ma Pan racje oSoba PISZĄCA ARTYKUŁ , powinna Byc PODDANA kontroli przez Rade ds MediOw!! To kolejny taki KŁAMLIWY ARTYKUŁ

  • 30.05.2022 18:28  Odpowiedz na komentarz

    Wielki zament i obiecanki

  • myślę, że artykuł o prywatyzacji powinien zostać zgłoszony do rady etyki mediów, bo każdy wie razem z osobą piszącą ten artykuł, że jest nieprawdziwy

  • Ziemi na dodatkowe miejsca parkingowe przy nowym szpitalu Pan Budasz też nie przekazał powiatowi, jak obiecał. w efekcie parking za żzpitalem jest ciagle zapełniony i przyjeżdżający do szpitala pacjeńci nie mają zadnej szansy na zaparkowanie tam swojego samochodu. O taka własnie jest współpraca Budasza z Gruszczyńskim. A niby sa z jednej partii !!!!!!!!!

PODOBNE TEMATY
Jeden dzień - wiedza na całe życie. Zapraszamy na rodzinny piknik Compensy! W niedzielę, 26 czerwca, na Rynku w Gnieźnie odbędzie się piknik rodzinny Strefa Bezpieczeństwa Compensy.... Czwartek, 16 czerwca 2022
Miejski program dofinansowania in vitro Przypominamy o miejskim programie dofinansowania zabiegów in vitro! Na ten cel w miejskim budżecie zapisano... Środa, 15 czerwca 2022
Jak codziennie dbać o swoje zdrowie? Nie ma innej recepty na długowieczność niż dobre zdrowie. Latamy w kosmos, mamy dostęp do bibliotek... Wtorek, 14 czerwca 2022
Naturalne sposoby na obniżenie poziomu kortyzolu Kortyzol jest hormonem stresu uwalnianym przez nadnercza. Pomaga organizmowi radzić sobie w sytuacjach... Poniedziałek, 13 czerwca 2022