PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

XIII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych za nami!

Niedziela, 29 maja 2022
  • XIII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych za nami!

Od 26 do 28 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Gnieźnie odbywał się XIII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych, który był jednocześnie XVIII Memoriałem Romana Paryska, byłego dyrektora Ośrodka, który zginął tragiczną śmiercią. Turniej jest organizowany przez działający w SOSW nr 2 Uczniowski Klub Sportowy "Kusy", którym kieruje Eugeniusz Kruger.

W turnieju brało udział 16 drużyn z następujących miast: Białystok, Cudzynowice, Elbląg, Gdańsk, Katowice, Lublin, Lubsko, Oświęcim, Pyrzyce, Rzeszów, Toruń, Świętochłowice, Ząbkowice Śląskie i Gniezno - ogółem 170 uczestników z całej Polski.

Obok sportowej rywalizacji zawodnicy uczestniczyli w atrakcjach przygotowanych przez gospodarzy turnieju. Młodzi sportowcy zwiedzali Katedrę Gnieźnieńską. Wieczorem piłkarze spotkali się przy ognisku. Uczestnicy mogli również skorzystać z basenu, profesjonalnej opieki medycznej i odnowy biologicznej zapewnionej przez słuchaczy Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Wrześni. W czasie losowania drużyn wystąpił Pana Mariusz Czajka, iluzjonista z Torunia. Uroczyste otwarcie Turnieju uświetnił występ zespołu tanecznego Hit Show z SOSW nr 2 w Gnieźnie.

Zwycięzcami sportowej rywalizacji została drużyna ze Świętochłowic, która obok pucharu zwycięzcy turnieju zdobyła puchar przechodni Memoriału Romana Paryska. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Torunia. Trzecia lokata przypadła piłkarzom z Białegostoku.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Rogala ze Świętochłowic. Tytuł króla strzelców zdobył Mateusz Śledziński z Torunia. Gnieźnianin Kamil Kapczyński otrzymał tytuł najlepszego bramkarza rozgrywek. Nagrodę fair play otrzymała drużyna z Białegostoku.

tekst: Informacja prasowa