moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Platforma chce prywatyzować szpital!

Czwartek, 26 maja 2022
 • Platforma chce prywatyzować szpital!

Prezydent Miasta Gniezna, jednocześnie przewodniczący lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej jasno wyraził swoje zdanie odnośnie szpitala powiatowego. Włodarz miasta chce prywatyzować jednostkę.

W poniedziałek o godzinie 17.30 odbyło się spotkanie radnych powiatowych Platformy Obywatelskiej, natomiast o godzinie 18.15 mieli przyjść pozostali radni. W międzyczasie jednak pojawił się także prezydent Tomasz Budasz, który zabrał głos i przedstawił pomysł prywatyzacji szpitala powiatowego. Włodarz miasta i przewodniczący lokalnych struktur PO zaskoczył większość zgromadzonych.

O zdanie w tej sprawie zapytaliśmy najpierw Piotra Gruszczyńskiego - Starostę Powiatu Gnieźnieńskiego, bowiem to właśnie Zarząd Powiatu jest jednostką nadrzędną nad szpitalem powiatowym.
 

Informuję, że tak długo, dopóki będę starostą nie ma możliwości, żeby doszło do prywatyzacji lub komercjalizacji szpitala powiatowego - mówi Piotr Gruszczyński. Natomiast uważam, że wypowiedź pana prezydenta jest wyjątkowo niefortunna i nie rozumiem na czym opiera takie propozycje. Jestem członkiem zarządu i powiem wprost - takiego głosowania i takich dyskusji nigdy w Platformie nie było. Myślę, że prezydent utożsamia Platformę Obywatelską już tylko ze swoją osobą. Przecież nie było żadnej dyskusji. Od pół roku nie było żadnego spotkania Paltformy. Nagle prezydent mówi przy mnie, gdzie ja jestem członkiem PO, że Platforma nie wyrazi zgody na najem części budynku szpitala pod działalność komercyjną, ale jest za całkowitą prywatyzacją lub komercjalizacją szpitala. Jestem tym zszokowany. Nie poddałem tego pod dyskusję z radnymi. Do tej pory nie wiedziałem, że takie jest stanowisko Platformy. Ja nic o tym do tej pory nie wiedziałem. Zastanawia mnie tylko, skoro Tomasz Budasz nie popiera wynajmu długoterminowego części budynku szpitala, to dlaczego chce go prywatyzować?


Około miesiąc temu starosta Piotr Gruszczyński złożył deklarację, że nie ma możliwości prywatyzacji szpitala powiatowego. Jak się ma ta deklaracja w odniesieniu do tego, co powiedział prezydent i przewodniczący struktur PO w imieniu swojej partii? Czy Starosta Gnieźnieński nie mówi całej prawdy? Niemożliwe wydaje się, żeby włodarz powiatu nie wiedział o planach Platformy odnośnie prywatyzacji szpitala.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy także dyrekcję szpitala oraz prezydenta Tomasza Budasza. Czekamy na odpowiedzi.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(14)

 • Szpital jest nasz wszystkich mieszkańców powiatu był budowany za nasze pieniądze dziś banda nieudaczników chce go sprywatyzować abyśmy dalej płacili za prywatne wizyty.Oni już wiedzą jak to zrobić pierw go zadłuża a później sprywatyzują tak jak rozkradli większość majątku narodowego i w ten sposób powstali milionerzy. Budzik się wygadał i teraz twierdą ,żę to pogłoski ale tym ludziom się nie ufa.Zobaczcie ile majątku miejskiego sprzedali i pieniędzy ciągle brakuje,Wenecja kolejna porażka,drogi których remontów końca nie widać tak rządzą pełowcy z lewakami i poparciem pslu.

 • Jak PO nie sprywatyzuje, to PiS zrobi to od ręki. Któryś pisowski lekarz i paru WSPÓLNIKÓW z pewnością już czekają. Pół Gniezna, to własność kościoła, a następna połowa będzie należała do PISU .

 • Sprzedadzą wszystko zobaczcie ile działek i nieruchomości sprzedali w mieście do końca kadencji nie będzie co sprzedać to nowa kadencję zaczną od prywatyzacji szpitala.

 • 26.05.2022 18:41  Odpowiedz na komentarz

  DLACZEGO GAZETA NIE UMIESZCZA WSZYSTKICH KOMENTARZY? WYSŁAŁEM DWA I NIE POJAWIŁY SIĘ!!
  POPIERAM KOMENTARZ xkowalski -EGO! Panie gruSZCZYŃSKI DLACZEGO TYLE NIENAWIŚCI I KŁAMSTWA W PANA WYPOWIEDZI?!
  WSZYSTKO NA TEMAT PANA OSOBY MOŻNA PRZECZYTAĆ NA GNIEZNO-INTERWENCJE!!

 • 26.05.2022 14:12  Odpowiedz na komentarz

  Co za ROZNICA? Teraz to w tak wszyscy wybierają szpitale w około a nie w Gnieźnie. Tu jest umierania ZA NIby państwowe pieniądze....

 • 26.05.2022 10:59  Odpowiedz na komentarz

  @polek po rządach pisu ludzie też wylądują pod mostami bo takie mają raty kredytów, ceny paliw i brak gazu. Jest jedno wyjście. W przyszłym roku trzeba wybrać zupełnie nowych ludzi. Odpuścić sobie Po i Pis.

  26.05.2022 22:48

  Gdyby rząd był mądrzejszy, to te kredyty oraz chwilówki by mógł umorzyć jedną ustawą, ale nie. Ważniejsze interesy bankierów i komorników.

 • 26.05.2022 09:52  Odpowiedz na komentarz

  Ciekawe, kTO ROZPOWSZECHNIA TAKIE PLOTKI, NIE MAJĄCE POKRYCIA W RZECZYWISTOŚCI?
  MOŻE PRZEGRANY W OSTATNICH WYBORACH WEWNĘTRZNYCH STAROSTA, KTORY UTRACIŁ POPARCIE STRUKTUR PO TYM, JAK NIE POTRAFI ZROBIĆ PORZĄDKU ZE SWOJĄ ZASTĘPCZYNIĄ?

 • 26.05.2022 09:40  Odpowiedz na komentarz

  Nadal popierajcie tę Platformę, a będziecie mieszkać na ulicy w kartonach. Każą zwracać z odsetkami to co ludzie wzięli w ramach 500 plus, zabiorą wam domy, mieszkania. Gotowi dla pieniędzy nawet wprowadzić niewolnictwo. Lepiej się zastanówcie czy popierać ich.

  28.05.2022 08:08

  Niewolnictwo to już jest od 1990 roku. Pracownik to tylko parobek i niewolnik ma przytakiwać, a za mały błąd najlepiej rozstrzelić go.

  26.05.2022 22:46

  Radek, nie chodzi o nierobów, ale o każdego, kto brał 500 plus. Te pieniądze brał każdy, nawet ludzie dobrze zarabiający. Jak Platforma dojdzie do władzy to każdy będzie musiał to oddać nawet z odsetkami. Ludzi nie będzie na to stać. Ponadto Platforma zabierze nawet prywatną własność, nie będzie znaczenia, czy ktoś bezrobotny, czy dobrze zarabia, bo i tak wyląduje na ulicy, a pieniądze trafią do tych bogaczy związanych z platformą.

  26.05.2022 14:13

  Dobrze zrobią. Nierobow na nie potrzeba....

 • Platforma to ma plan na Polskę by cała sprywatyzować już nam pokazali jak stocznie, kopalnie, przysl prywatyzowałi, ta partia powinna mieć zakaz uczestniczenia w naszym sejmie bo dobrze wiemy kto przewodzi im i od kogo dostali środki na założenie parti. Tak czy inaczej mam dużą nadzieję, że w następnych wyborach nasze miasto przestanie być tradycyjna marionetka po-sld i zacznie w nim zadzic w końcu ktoś inny, ktoś kto kocha Polskę i jest patriota

  26.05.2022 14:14

  Ten pisowski patriotyzm to juz czubkiem głowy wychodzi...

PODOBNE TEMATY
Jeden dzień - wiedza na całe życie. Zapraszamy na rodzinny piknik Compensy! W niedzielę, 26 czerwca, na Rynku w Gnieźnie odbędzie się piknik rodzinny Strefa Bezpieczeństwa Compensy.... Czwartek, 16 czerwca 2022
Miejski program dofinansowania in vitro Przypominamy o miejskim programie dofinansowania zabiegów in vitro! Na ten cel w miejskim budżecie zapisano... Środa, 15 czerwca 2022
Jak codziennie dbać o swoje zdrowie? Nie ma innej recepty na długowieczność niż dobre zdrowie. Latamy w kosmos, mamy dostęp do bibliotek... Wtorek, 14 czerwca 2022
Naturalne sposoby na obniżenie poziomu kortyzolu Kortyzol jest hormonem stresu uwalnianym przez nadnercza. Pomaga organizmowi radzić sobie w sytuacjach... Poniedziałek, 13 czerwca 2022