moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dlaczego warto kupić meble z technorattanu? Sprawdzamy

Środa, 25 maja 2022
  • Dlaczego warto kupić meble z technorattanu? Sprawdzamy

Na rynku dostępnych jest wiele materiałów, z których wytwarzane są meble. Od oczywistych, drewnianych wariantów, po modele metalowe, aż po plastikowe. Do tego ostatniego rodzaju należy technorattan. To ciekawa alternatywa dla naturalnego rattanu. Dowiedz się dlaczego oraz poznaj wady i zalety przedmiotów wykonanych z technorattanu.

Rattan a technorattan - różnice i podobieństwa

Rattan występuje w naturze i zapewne niejednokrotnie widzieliście plecionkowe przedmioty, wytworzone z niego. Bowiem rattan to pnącza palm rotangowych. Roślina ta pochodzi z rejonów wschodnioazjatyckich, takich jak Indie czy Sri Lanka. Palmy rotangowe nie są wymagające - mogą rosnąć nawet na glebach o niskiej jakości i nie wymagają pielęgnacji. Są gotowe do obróbki już po kilku dniach od ścięcia, na dodatek błyskawicznie odrastają. Czyni to jednym z najbardziej ekologicznych materiałów, którego pozyskanie nie wpływa negatywnie na środowisko. Przedmioty z rattanu to nie tylko plecionkowe ozdoby, takie jak figurki czy donice, ale także cenione na całym świecie meble w postaci krzeseł, foteli bądź stolików.

Wyposażenie z rattanu jest bardzo lekkie i łatwe w czyszczeniu. Na dodatek jest odporne na wiele warunków środowiskowych. Zdawałoby się, że rattan jest wręcz surowcem idealnym - jednak istnieje jego ulepszenie.

Technorattan to syntetyczne włókna, stworzone na podobieństwo naturalnych pnączy palm rotangowych. Mają one jednak zdecydowanie więcej zalet. Przede wszystkim są znacznie bardziej trwałe – pozostając przy tym lekkim i giętkim materiałem, w pełni dostosowanym do plecionkowej obróbki. Jest też odporniejszy na wilgoć, promieniowanie UV i zmiany temperatury. Meble z technorattanu możemy pozostawić poza sezonem ogrodowym na zewnątrz bez obaw, że zostaną uszkodzone. Producenci zapewniają, że są one w stanie posłużyć nam minimum przez piętnaście lat.

Jeśli chcemy zaopatrzyć się w asortyment, który nie tylko jest wytrzymały, odporny na uszkodzenia, ale i estetycznie wygląda, technorattan jest najlepszą opcją.
 

Plecionka w ogrodzie - naturalne aranżacje

Na rynku dostępnych jest wiele marek, sprzedających przedmioty z technorattanu. Warto jednak zwrócić uwagę na firmę wybijającą się z szeroką gamą ofert o najwyższej jakości. Meble ogrodowe technorattan od Cloveris to unikatowe, ekskluzywne produkty.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na zestawy czy na pojedyncze fotele bądź krzesła z technorattanu, możemy być pewni, że nadadzą one nowego charakteru balkonom oraz ogrodom, w których zostaną umieszczone.

Technorattan to wyjątkowo przyjemna odmiana wobec zwykłych mebli z plastiku czy metali. Takie produkty jak krzesła technorattanowe Cloveris, zdobione kunsztowną plecionką przyciągną oczy postronnych i napełnią dumą właściciela. Technorattan to zatem idealne rozwiązanie, jeśli potrzebujemy trwałych, wygodnych mebli o estetycznym wyglądzie, które będą służyć przez długi czas. Choć wiele osób odciąga od zakupu odciąga przede wszystkim cena, tak możemy mieć pewność, że to inwestycja, która zwróci się w ciągu lat.


Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Smołowanie dachu w ponad 30-stopniowym upale ponad siły 70-latka W czwartek, w godzinach popołudniowych służby ratunkowe otrzymały informację, z której wynikało, że... Sobota, 2 lipca 2022
Dachowanie między Czerniejewem a Neklą W piątek o godz. 14.30 służby ratunkowe zostały powiadomione o dachowaniu samochodu osobowego między... Sobota, 2 lipca 2022
Twoje dziecko jedzie autokarem na wakacje lub obóz? Zadbaj o jego bezpieczeństwo Dobrym zwyczajem stało się już kontrolowanie przez policjantów ruchu drogowego autokarów, które zawiozą... Piątek, 1 lipca 2022
29-latek zatrzymał pijanego 55-latka! Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, senior próbował udawać pasażera Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy przez 29-letniego mieszkańca gminy Trzemeszno pokazuje, że... Piątek, 1 lipca 2022