moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

FAN ART i koncert Młodych Artystów w eSTeDe

Środa, 25 maja 2022
  • FAN ART i koncert Młodych Artystów w eSTeDe

Najbliższe sobotnie, festiwalowe popołudnie w amfiteatrze Centrum Kultury Scena To Dziwna będzie czasem muzycznej uczty dla każdego. 28 maja wystąpią zarówno legendy polskiej muzyki rozrywkowej, jak i młode talenty, które rozpoczynają swoją muzyczną przygodę.

O 17.00 na scenie FAN ART - najstarsza aktywna grupa rockowa w Gnieźnie, która działa od 1968 r. i cieszy się niezwykłą popularnością wśród fanów. Zespół od lat prezentuje klasykę muzyki rozrywkowej, w tym bluesa, soulu i rocka, zdobywając serca i uznanie słuchaczy w każdym wieku. Koncertowali w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, a także na Majorce. Mamy to szczęście, że spotykają się regularnie w naszym Centrum Kultury i tu przygotowują się do kolejnych występów. W sobotnie popołudnie scena amfiteatru eSTeDe będzie należała właśnie do nich.

Po energicznej i sentymentalnej podróży, czas na prezentację rodzących się talentów lokalnej sceny muzycznej. O 19.00 na scenie zaprezentują się młodzi artyści, którzy przygotowali program koncertu "Witajcie w naszej bajce". Wśród wykonawców znaleźli się:
 

Spankini

Spankini to 19-letni, alt-rapowy wykonawca wychowany na gnieźnieńskim fyrtlu. Ostatnio czas poświęca na pracy nad swoją debiutancką EP-ką "Rozkwit", której 4 utwory można już przesłuchać na każdej platformie streamingowej. Artysta swoim chillowo-nostalgicznym vibe'm wprowadzi w nastrój odbiorców przed koncertem głównym.
 

kochambezn0

kochambezn0 /celowo z malej litery/ to eksperyment mający na celu sprawdzić wysokość tolerancji słuchaczy na hałas. kochambezn0 sprawdzała już na Latarni na Wenei, a także w klubie Pogłos w stolicy. Teraz czas wrócić na swój fyrtel,  gdyż jak twierdzi - kochamGniezn0. Zaśpiewa jak umie i zaprasza do tańca.
 

Zespół Gauguns

Jane Doe (czyt. Dżejn doł XD) - Basista, jeden z pięciu jeźdźców  apokalipsy, chciał zostać gitarzystą ale go wyprzedzili więc gra na przesterowanym basie i tak czy siak świetnie się bawi na scenie.

Rafał Woźniak - Gra na gitarze tylko wtedy kiedy musi. Jak już gra to wychodzi mu prawie zawsze. Nie czuje nadgarstka przez szybkość z jaką gra. Na scenie chce wyglądać jak dzik i niszczyć słuch ciężkimi riffami.

Grzechu - siedzi za garami i go nie widać, ale słychać najbardziej.

Wiktoria Gadzińska - Jedyny female jeździec apokalipsy. Prawdziwa pasjonatka śpiewu pod prysznicem prezentuje nieco bardziej zaawansowaną wersję tej czynności na scenie.

Piter z gitarą, metalowiec z rodziny jazzmanów. Amator szybkich solówek pisanych na bluesowych skalach. Do dzisiaj nie wyrabia się z tempem w autorskich piosenkach jego zespołu.
 

Agata Wesołowska z zespołem

Mateusz Ratajczak - perkusista, gra metal.

Michał Stefański - basista grający każdy rodzaj muzyki

Filip Głowski - gitarzysta grający głównie grunge i pop punk. Występuje w zespole The Fly Fam oraz El Wiwi

Jakub Grzechowiak - gnieźnieński producent muzyczny, współkompozytor projektu El Wiwi, Me and Her. Solowo wydaje szeroko pojętą muzykę elektroniczną (i nie tylko)

Agata Wesołowska - młoda wokalistka z Gniezna działająca zarówno w muzyce jak i poezji, za sobą ma już jeden album muzyczny pod tytułem melancholia ale to nie wszystko, w drodze jest zupełnie nowy - Datsuzoku. Oprócz tego działa w duecie Me an Her razem z Jakubem Grzechowiakiem. Sama pisze teksty, jak również układa melodie do swoich utworów.

Wstęp na sobotnie koncerty X Festiwalu Wyobraźni jest wolny. Zapraszamy!
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Wilki zakończyły Dni Gniezna Man' Hand jako support i Wilki w roli gwiazdy wieczoru - tak wyglądało niedzielne zakończenie Dni Gniezna... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
LemON porwał gnieźnieńską publiczność! LemON rozgrzał gnieźnieńską publiczność do czerwoności. Artysta, która - jak sam wspomina - ma z Pierwszą... Niedziela, 26 czerwca 2022
"Poważny Koncert" w eSTeDe "Poważny Koncert" w Centrum Kultury Scena to dziwna, to propozycja wydarzenia kulturalnego przygotowana... Sobota, 25 czerwca 2022
Szaleństwo na koncercie Żabsona! W piątkowy wieczór Plac Św. Wojciecha w Gnieźnie wypełnił się fanami Żabsona, który rozpoczął obchody... Sobota, 25 czerwca 2022