moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Opryski na wybiegach dla psów bez zgody zarządcy! Firma naprawia szkody na własny koszt

Wtorek, 24 maja 2022
  • Opryski na wybiegach dla psów bez zgody zarządcy! Firma naprawia szkody na własny koszt

Kilka dni temu pisaliśmy o opryskach, które zastosowano na wybiegach dla psów w Gnieźnie. Obiektami zarządza Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji, który wynajmuje do tego celu firmę zewnętrzną. Jak się okazuje, dyrekcja nie miała pojęcia o sposobie walki z chwastami.

Pierwszy artykuł o opryskach na psich wybiegach to "Wypalona trawa na wybiegu dla psów. Czy użyto środka chemicznego na chwasty?". Już 3 dni później w artykule "Najpierw opryskali wybiegi dla psów - teraz próbują to naprawić, czy ukryć?" informowaliśmy o rozkładaniu trawy z rolek. Zaraz po weekendzie otrzymaliśmy odpowiedź na zapytanie prasowe od Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji:

W odpowiedzi na zapytanie prasowe informujemy, że opieką na terenami zielonymi, których administratorem jest Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji zajmuje się firma zewnętrzna na podstawie zawartej umowy. Sytuacja związana z opryskiem miała miejsce bez wiedzy i zgody Ośrodka. Firma wykonała to samodzielnie. Teraz na własny koszt, w ramach naprawy szkody, firma wykłada trawę z rolki.
Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji dołoży wszelkich starań, aby taka sytuacje nie miała w przyszłości miejsca.  

Z poważaniem
Z-ca Dyrektora
Marek Lisiecki

 
Pozostaje mieć nadzieję, że podobna sytuacja faktycznie nie powtórzy się w przyszłości. Cieszy fakt, że GOSiR szybko zareagował na zgłoszenie.

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 24.05.2022 16:16  Odpowiedz na komentarz

    Naprawili szkodę, temat można by uznać za zamknięty lub pójść dalej... skoro użyto oprysku wątpię aby byl3bezpieczny dla zwierząt i nie poinformowano korzystajacych z wybiegów. Brak informacji o zamknieciu wybiegów na czas działania oprysku!!! To czy nie mamy tutaj z świadomym narażeniem zwierząt na utratę życia lub zdrowia, podlegające pod KODEKS KARNY!!! Czy w tej firmie pracownicy nie mają mózgu? Czy w miejscu pracy nie zauwazyli, ze pracuja na terenie dla zwierzat? Nam podatnika nalezy sie jak psu zupa wyjasnienie, czy maskowanie dzialan nowa trawa rozwiazuje problem braku kompetencji?

  • Może właśnie dzięki Pana interwencji i nagłośnienia ta sprawa nie została zamieciona pod dywan... dziękujemy w imieniu zwierzaków i ich właścicieli.

PODOBNE TEMATY
Zdezerterował z Białorusi do Polski - i to trzykrotnie! Steve przyjechał do Gniezna Steve trzykrotnie zdezerterował z Białorusi do Polski. W końcu pozostał tu na zasłużoną emeryturę. W... Wtorek, 21 czerwca 2022
Stado Ogierów zaskoczyło mieszkańców! Takiego wydarzenie jeszcze nie było! W niedzielę na terenie Stada Ogierów w Gnieźnie odbyła się duża impreza plenerowa Więc w Pierwszej Stolicy.... Wtorek, 21 czerwca 2022
Wieś w Pierwszej Stolicy - już w niedzielę, w gnieźnieńskim Stadzie Ogierów W niedzielę na terenie Stada Ogierów przy ul. Kłeckoskiej odbędzie się impreza "Wieś w Pierwszej Stolicy".... Piątek, 17 czerwca 2022
Gnieźnianin Wicemistrzem Okręgu Wielkopolskiego W sobotę, 14 maja, odbyły się w Suchym Lesie Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego Polskiego Towarzystwa... Poniedziałek, 23 maja 2022