moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Obchody Powiatowego Dnia Strażaka! Wyróżniono zasłużonych druhów

Sobota, 21 maja 2022
  • Obchody Powiatowego Dnia Strażaka! Wyróżniono zasłużonych druhów

Dzisiaj w Gnieźnie odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Świętowanie rozpoczęło się przemarszem do kościoła garnizonowego, gdzie odprawiona została msza święta. Następnie, w komendzie PSP, wręczono odznaczenia, medale oraz przyznano awanse druhom z jednostek działających w naszym powiecie.

W roku bieżącym z okazji Dnia Strażaka Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczył 3 funkcjonariuszy „Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz 3 funkcjonariuszy „Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 2 aspirantów oraz 7 podoficerów. Wręczenie awansu na stopień aspiranta jednemu z funkcjonariuszy nastąpiło w dniu 20 maja 2022 roku na Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka w Pleszewie.

Podczas uroczystości Starosta Gnieźnieński oraz Prezydent Miasta Gniezna w dowód uznania za troskę o dobrą współpracę oraz modernizację zasobów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, wzorową służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego i Pierwszej Stolicy Polski wręczyli funkcjonariuszom, pracownikowi cywilnemu oraz strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych okolicznościowe medale.

Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Gnieźnie przyznało „Powiatowe Płomienie” - 4 druhnom z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu gnieźnieńskiego oraz złożyło podziękowanie druhowi z OSP Kiszkowo za działalność w Zarządzie Oddziału Powiatowego w latach 2016 - 2020.

Rada Powiatu Gnieźnieńskiego nadała druhom OSP „Godła Promocyjne” za całokształt działalności promocyjnej na rzecz Oddziału i OSP na terenie powiatu, a także za 30 lat działalności dziennikarskiej na łamach lokalnej, regionalnej i ogólnopolskiej prasy pożarniczej, a Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzyżewie Smykowym za aktywną działalność promocyjną ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa.

Uhonorowano również jednostki OSP, które w tym roku obchodzą swoje jubileusze:
  • OSP Czerniejewo - 125 lat,
  • OSP Ławki, gm. Trzemeszno - 100 lat,
  • OSP Żydowo, gm. Czerniejewo - 90 lat,
  • OSP Skorzęcin, gm. Witkowo - 80 lat.

Wręczone zostały także decyzje Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o włączeniu od dnia 6 grudnia 2021 roku do dnia 31 grudnia 2026 roku Ochotnicze Straże Pożarne w Modliszewie i Strzyżewie Smykowym do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

Podsumowując dzisiejszą uroczystość Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie bryg. Mariusz Dębski pogratulował wyróżnionym oraz wręczył przedstawicielom władz okolicznościowe grawertony, dziękując za współpracę i zaangażowanie w realizację zadań na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego.

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy TADEK w gminie Kiszkowo! Niedziela na długo pozostanie w pamięci mieszkańców gminy Kiszkowo. Tego dnia miała miejsce wyjątkowa... Czwartek, 30 czerwca 2022
Jak przejąć nieruchomość przez zasiedzenie? Nabycie nieruchomości jest możliwe m.in. w drodze darowizny, dziedziczenia czy sprzedaży. Przepisy prawa... Środa, 29 czerwca 2022
22 tysiące kary grozi firmie, która wykonywała transport niezgodnie z przepisami Nienormatywny przewóz kabotażowy, wykonywany przez zarejestrowaną w Niemczech firmę polskiego przewoźnika,... Środa, 29 czerwca 2022
Niesprawne hamulce i nie tylko Czerwcowe działania kontrolne inspektorów transportu drogowego z Gniezna z użyciem Mobilnej Jednostki... Środa, 29 czerwca 2022