moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Plac zabaw w Skrzetuszewie ponownie zarósł pokrzywami! Ucierpiały dzieci! Czy koszenie trawy przerasta możliwości sołectwa?

Czwartek, 19 maja 2022
  • Plac zabaw w Skrzetuszewie ponownie zarósł pokrzywami! Ucierpiały dzieci! Czy koszenie trawy przerasta możliwości sołectwa?

Plac zabaw w Skrzetuszewie ponownie zarósł chwastami. Obiekt praktycznie nie nadaje się do użytku. O miejsce rekreacji powinien dbać sołtys. Tak się jednak nie dzieje.

O placu zabaw w skrzetuszewie pisaliśmy w lipcu ubiegłego roku, w artykule „Plac zabaw w Skrzetuszewie dobry na schorzenia reumatycze!”. Temat powraca już teraz. Napisała do nas jedna z mieszkanek Skrzetuszewa:
 

Chodzi o plac zabaw w Skrzetuszewie. Coś mi się wydaje, że pani sołtys robi wszystko, żeby dzieci nie korzystały z tej jedynej atrakcji w tej wsi. Moje dziecko, wchodząc na karuzelę, poparzyło nogę o pokrzywy. Plac jest od początku roku niekoszony, pokrzywy rosną gdzie chcą. Wygląda na to, że obowiązki przerastają panią sołtys. Boisko przy placu zabaw również jest zaniedbane.
Na placu jest też bujak, który od  dwóch lat ma urwana głowę i również nikomu to nie przeszkadza.


Rok temu poprosiliśmy o komentarz Urząd Gminy Kiszkowo. Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:
 

Dziękuję bardzo za zainteresowanie sprawą placu zabaw w Skrzetuszewie.
Teren został uporządkowany przez mieszkańców sołectwa. Każde sołectwo w Gminie Kiszkowo dysponuje funduszem sołeckim, który przeznaczany jest między innymi na utrzymanie tego rodzaju obiektów: place zabaw, świetlice, boiska, siłownie itp.
Regułą jest, że tereny tzw. Wspólne Wiejskie (zagwarantowane wpisem do Statutu Sołectwa) są uporządkowane a jedyną przeszkodą może być chwilowy brak czasu lub brak rąk do pracy.
Sołectwo zachęca wszystkich mieszkańców aby się włączyli do wspólnego działania w tym zakresie. Warto samemu dać coś od siebie dla Sołectwa.

Z pozdrowieniem
Tadeusz Bąkowski
Wójt Gminy Kiszkowo


tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • Od TEgo jest rada sołecka a nie pani sołtys. Najgorsza rada jaka pamiętam. Nic nie robią. Skoro zdecydowali się służyć społecznie dla dobra wsi to powinni wykonywać swoje obowiązki.

  • 20.05.2022 12:52  Odpowiedz na komentarz

    Moje dziecko, wchodząc na karuzelę, poparzyło nogę o pokrzywy - Serio ? Ludzie ogarnijcie się. Za chwilę będziecie mieć pretensje, że woda jest mokra.

PODOBNE TEMATY
Strefa Bezpieczeństwa Compensy w Gnieźnie W niedzielę 26 czerwca na Rynku w Gnieźnie odbył się piknik rodzinny "Strefa Bezpieczeństwa Compensy".... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
Ponad 5 tysięcy uczniów szkół podstawowych rozpoczęło wakacje Dla 5 253 uczniów nadszedł czas zakończenia miejskiego roku szkolnego. Prezydent Tomasz Budasz wspólnie... Niedziela, 26 czerwca 2022
Gmina Gniezno gotowa na bezpieczne wakacje! Wszystkie szkoły z terenu Gminy Gniezno przeprowadziły akcję "Bezpieczne wakacje w Gminie Gniezno".... Sobota, 25 czerwca 2022
Dzieci ze Szkoły Milenium poznawały różne zawody W świetlicy szkolnej numer 1, z inicjatywy nauczycielki Katarzyny Żeleźniak, odbył się cykl spotkań... Sobota, 25 czerwca 2022