moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ile kosztuje domek letniskowy z drewna?

Czwartek, 19 maja 2022
  • Ile kosztuje domek letniskowy z drewna?

Widząc popularność domków letniskowych wiele osób zastanawia się nad zakupem takiego na swoją działkę. Mamy jednak wątpliwości, czy stać nas na taki wydatek oraz na ile będzie on trwały. Porozmawiajmy więc z Kierownikiem Sprzedaży domków drewnianych, który postara się rozwiać nasze wątpliwości.

Koszt domku letniskowego

Panie Kierowniku, jakich kosztów może spodziewać się osoba planująca zakup własnego domku letniskowego na działkę?

Ostateczny koszt domku zależy od wielu kwestii. Na początku należy zadać sobie pytanie, jaki metraż będzie nas interesować. Niektórzy decydują się na niewielkie domki drewniane na planie kwadratu czy prostokąta, których metraż oscyluje blisko 12-15 m2. Jeśli kupujemy podstawową wersję domku, bez dodatkowych zabezpieczeń czy montażu, możemy spodziewać się kosztów pomiędzy 10 000 - 20 000 zł. Wiele naszych propozycji waha się pomiędzy 12 000 - 13 000 zł. To stosunkowo niewielka cena za komfort, w który inwestujemy. W swojej ofercie posiadamy domki 25 m2, domki 35 m2 czy domki 70 m2. Niektóre z nich mają tarasy, inne antresole. Dodatkowa przestrzeń oraz materiał zwiększają koszty zakupu.

Generalnie proponowane przez nas budynki to zwykle domki do 100 000 PLN. Większe powierzchniowo domki z antresolami i tarasami kosztują 40 000 - 60 000 zł. Podczas zakupu sugerujemy skorzystanie również z dodatkowych możliwości, które wzmacniają domek i przedłużają jego żywotność. Proponujemy impregnację zewnętrzną oraz wewnętrzną, pokrycie dachu gontem bitumicznym, dokupienie rynien, ocieplenie ścian, dachu czy podłogi. Są to jednak usługi opcjonalne, ponieważ nie każdy planuje całoroczne pobyty w domku i ocieplanie nie zawsze jest konieczne lub ze względu na charakter projektu możliwe.
 

Domki wykonane z drewna

Płacąc określoną kwotę za swój domek drewniany często zastanawiamy się, czy inwestycja w określony materiał jest opłacalna. Proszę powiedzieć, dlaczego drewno jest uważane za materiał odpowiedni do wykonywania domków?

Drewno jest materiałem naturalnym, który przy odpowiedniej impregnacji staje się odporny na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. W efekcie posiadamy budynek, który jest bezpieczny, stabilny i trwały. To inwestycja na lata, z której rokrocznie możemy korzystać. Pamiętajmy również, że jest to surowiec odnawialny, pozyskiwany ze zrównoważonych materiałów. Decydując się na drewno, wybieramy ekologiczne i etyczne rozwiązanie. Również samo stawianie domków pozostawia mniejszy ślad węglowy, w porównaniu do innych materiałów budowlanych.
 

A czy inwestycja w domki drewniane jest opłacalna?

Oczywiście! Posiadamy liczne domki na działkę, które są wykonane z drewna i cieszą się ogromną popularnością. Jako producent domków letniskowych widzimy wygodę, która wynika z korzystania z nich. Drewno świetnie izoluje, dbając o odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza. Możemy zaobserwować to w parne lub zimne dni. Nasze domki 35 m2 czy domki 70 m2 to rozwiązanie dla siebie lub pomysł na inwestycję. Domki drewniane są chętnie wynajmowane przez turystów. Jeśli więc myślimy o zysku, z pewnością go ujrzymy.

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY