moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wypadek w centrum Gniezna! 8 osób spadło z wysokości, w tym dyrektor MOK-u!

Piątek, 13 maja 2022
 • Wypadek w centrum Gniezna! 8 osób spadło z wysokości, w tym dyrektor MOK-u!

Dzisiaj ok. godz. 10.15 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku na terenie budowy Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. Do akcji wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło podczas robót budowlanych prowadzonych na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.Jak wynika ze wstępnych ustaleń, zawaliły się elementy konstrukcyjne szalunku wraz ze zbrojeniem, przygotowane pod wylewkę stropu. Z wysokości około 4 metrów spadło 8 osób - przedstawiciele inwestora i pracownik firmy budowlanej. Pomieszczenie, w którym doszło do wypadku znajdowało się nad piwnicą.

Wszyscy poszkodowani po wyciągnięciu i udzieleniu pierwszej pomocy przez strażaków i załogi Pogotowia Ratunkowego trafili do szpitala. Jedna osoba wymagała transportu śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na oddział neurochirurgii w Poznaniu. Podniebna karetka wylądowała na stadionie Mieszka Gniezno przy ul. Strumykowej. Lądowisko zabezpieczyli strażacy.

Działania na miejscu prowadzili także prokurator, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz Państwowy Inspektorat Pracy.

Spośród 8 osób poszkodowanych dwie pozostawiono w gnieźnieńskim szpitalu i jedną w poznańskim. Dyrektor MOK-u, który także ucierpiał w zdarzeniu, nie wymagał hospitalizacji. Wszyscy poszkodowani odnieśli jednak obrażenia powyżej 7 dni.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Rafał Mikuła, Andrzej Bukowski, Gniezno112.pl

Napisz komentarz

Komentarze(4)

 • 16.05.2022 10:44  Odpowiedz na komentarz

  A CO na budowie robił dyrektor MOK ? A gdzie RZEpisy BHp ? A gdzie nadzór nad budową ?
  Widać KOMPLETNą IGNORANCJĘ ale ..okaże się, że winnych brak !

 • 16.05.2022 02:04  Odpowiedz na komentarz

  Bo by musieli oświadczyć że byli szczepieni

 • Ciekawi mnie jedna sprawa... DLaczego pomimo lądowiska dla helikopterów na naszym super szpitalu LPR MUSIAŁ lądować na MIESZKU???

  14.05.2022 21:50

  Bo w szpitalu mieli termin na sierpień :)

PODOBNE TEMATY
Trwa kurs samoobrony dla kobiet Jak uwolnić się z uchwytu? Jak obezwładnić napastnika? Jak obronić się przed atakiem nawet kilku przeciwników?... Środa, 18 maja 2022
Mężczyzna masturbował się przy placach zabaw! Został ukarany mandatem W niedzielę, w Osińcu i Kędzierzynie około 40-letni mężczyzna masturbował się przy placach zabaw. Jeden... Środa, 18 maja 2022
Pijany 16-latek topił się w jeziorze! Uratowali go świadkowie Do zdarzenia doszło w sobotę, 14 maja, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Jankowie Dolnym. Wieczorem... Poniedziałek, 16 maja 2022
23-latka handlowała podróbkami! Teraz za to odpowie Ogólnie mówi się, że "buty są jak lody - zawsze jest miejsce na więcej". Kobiet do ich zakupu nie trzeba... Poniedziałek, 16 maja 2022