moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Witkowo zorganizuje Galę MMA. Wydarzenie odbędzie się pod gołym niebem!

Poniedziałek, 9 maja 2022
  • Witkowo zorganizuje Galę MMA. Wydarzenie odbędzie się pod gołym niebem!

Miasto spod znaku oka opatrzności szykuje wydarzenie o nietuzinkowym charakterze. Wszystko w ramach przypadających na czerwiec Dni Witkowa 2022.

Machina organizacyjna dotycząca Gali MMA w Witkowie ruszyła już pod koniec minionego roku wraz z rozpoczęciem rozmów na linii Klub Sportowy „MMA Witkowo - Władze Witkowa. Efektem spotkań Łukasza Bosackiego - Prezesa oraz Trenera z Marianem Gadzińskim - Burmistrzem Gminy i Miasta w Witkowie oraz Radnymi Rady Miejskiej było podjęcie decyzji o organizacji tego wydarzenia na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej. Gala z okazji przypadającego w tym roku dziesięciolecia Klubu MMA Witkowo odbędzie się 18 czerwca w ramach Dni Witkowa (18-19 czerwca).
 

Od dekady Klub Sportowy MMA Witkowo odgrywa bardzo ważną rolę na sportowej mapie Gminy Witkowo. Dba o rozwój fizyczny dzieci, młodzieży i dorosłych, ale również z powodzeniem promuje naszą społeczność na wielu arenach w całej Polsce. Dlatego cieszę się z propozycji Prezesa i Trenera klubu Pana Łukasza Bosackiego, który wyszedł z inicjatywą organizacji Gali MMA i to właśnie w Witkowie, czyli miejscu, w którym powstał i funkcjonuje klub. Dzięki przychylności Radnych Rady Miejskiej, którzy dali zielone światło temu wydarzeniu, podjęliśmy decyzję o tym, aby Gala odbyła się na Stadionie Miejskim w ramach pierwszego dnia tegorocznych Dni Witkowa. Mamy nadzieję, że lokalizacja, pora dnia, a także oprawa zawodów okaże się strzałem w dziesiątkę. Już teraz zapraszamy Witkowian, przyjezdnych oraz miłośników tego sportu na Galę MMA organizowaną z okazji przypadającego na ten rok dziesięciolecia klubu. Do zobaczenia - podkreśla Marian Gadziński, Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo.


Przed publicznością zaprezentują się miejscowi zawodnicy MMA Witkowo, którzy zmierzą się z reprezentantami klubów z całej Polski. Serca miejscowej publiczności zabiją mocniej, kiedy w klatce pojawią się: Julia Graczyk, Szymon Wieczorek, Adrian Horn, Wojciech Monarcha, Mateusz Krukowski, Nikodem Blaszyński i Mikołaj Paruszewski.

Nad prawidłową organizacją czerwcowego wydarzenia czuwać będą przedstawiciele Urzędu Gminy i Miasta w Witkowie, Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie, a przede wszystkim Klubu MMA Witkowo. Niezwykle ważną rolę w całym przedsięwzięciu odgrywa Prezes oraz Trener Łukasz Bosacki - jeden z najlepszych polskich sędziów MMA, sędzia na największych galach w Polsce, Europie, a nawet świecie - KSW, czy nawet UFC, których fanom mieszanych sztuk walki nie trzeba przedstawiać.
 

Pomysł na organizację gali MMA w Witkowie tlił się w naszych głowach już od kilku lat, ale nigdy nie było odpowiedniego do tej organizacji czasu, miejsca oraz „fundamentu”. Aktualnie w 2022 roku Klub Sportowy MMA Witkowo obchodzi 10-lecie istnienia i stwierdziliśmy, że jest to idealny moment na zorganizowanie takiej imprezy. Stadion Miejski w Witkowie jak żadne inne miejsce kojarzy się ze sportowym widowiskiem. Mamy nadzieję, że to widowisko przejdzie do historii i rokrocznie będziemy organizować kolejne jubileusze klubowe zwieńczone galą MMA - mówi współorganizator Łukasz Bosacki.


Początek Witkowskiej Gali MMA już o godzinie 19:00. Zwiastun sportowych emocji poczujemy już dzień wcześniej za sprawą oficjalnej ceremonii ważenia, która odbędzie się o godzinie 18:00 w Sali widowiskowej Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie. Więcej szczegółów już niebawem.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Żegnaj szkoło - witajcie wakacje! Barwny festyn na Winiarach Żegnaj szkoło - witajcie wakacje! Pod takim hasłem odbył się w piątek festyn rodzinny na osiedlu Winiary... Niedziela, 26 czerwca 2022
Gala MMA w Witkowie za nami! W sobotę, w ramach Dni Witkowa 2022 i z okazji 10-lecia istnienia miejscowego Klubu Sportowego MMA Witkowo,... Poniedziałek, 20 czerwca 2022
Dlaczego potas jest ważny dla sportowców? Potas to jeden z ważniejszych pierwiastków, którego niedobór wpływa na nieprawidłowe funkcjonowanie... Środa, 8 czerwca 2022
Solidarni z Ukrainą - wycieczka do Poznania W sobotę Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w ramach działalności pomocowej na rzecz rodzin uciekających... Wtorek, 31 maja 2022