moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nowy samochód dla OSP w Mielżynie

Poniedziałek, 9 maja 2022
  • Nowy samochód dla OSP w Mielżynie

W sobotę, w Mielżynie (gm. Witkowo) odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego wozu strażackiego dla miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

W uroczystości udział wzięli między innymi:
  • Poseł na Sejm RP - Zbigniew Dolata
  • Poseł na Sejm RP - Tadeusz Tomaszewski,
  • Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie - bryg. Mariusz Dębski,
  • Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo Marian Gadziński wraz ze swoim zastępcą Markiem Wiatrowskim,
  • Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP - dh Jacek Kowalski,
  • Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnej RP - dh Marian Łukowski,
  • Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Witkowie - dh Mariusz Janowicz,
  • radni gminy Witkowo, sołtysi wsi Mielżyn i Ruchocin,
  • delegacje pozostałych Jednostek OSP z terenu Gminy Witkowo oraz okoliczni mieszkańcy.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku komendantowi powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie bryg. Mariuszowi Dębskiemu przez dowódcę uroczystości st.kpt. Bartosza Kubalewskiego (KP PSP Gniezno). Następnie dh Artur Dobrychłop - prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Mielżynie, witając zaproszonych gości podkreślił trud, wysiłek oraz pomoc wielu osób zaangażowanych w przedsięwzięcie jakim było staranie o pierwszy tak nowoczesny samochód w historii miejscowej jednostki.

Wyrazami podziękowania oraz wdzięczności za wsparcie w procesie starania się o nowy samochód były pamiątkowe grawertony, które otrzymali: poseł Zbigniewa Dolata, burmistrz Marian Gadziński, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, Rada Miejska w Witkowie, druh Mariusz Kujawa, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Mielżynie.

Następnie ks. Michał Drzewiecki - proboszcza parafii pw. Wszystkich Świętych w Mielżynie dokonał uroczystego poświęcenia pojazdu.

Nieodzownym elementem programu było również symboliczne przecięcie wstęgi, a zaszczytu tego dostąpili: poseł Zbigniew Dolata, burmistrz Marian Gadziński, komendant  powiatowy PSP w Gnieźnie bryg. Mariusz Dębski oraz Marian Walczak z ramienia Rady Miejskiej w Witkowie.

Podczas uroczystości nastąpiło również wręczenie wyróżnień w postaci medali dla i tych, którzy na przestrzeni ostatnich lat swoją postawą w sposób szczególny przysłużyli się na rzecz lokalnego pożarnictwa.
 

tekst: PSP Gniezno
foto: PSP Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Urządził sobie rajd ulicami Gniezna! Uszkodził kilka aut i znaków drogowych! 27 czerwca o poranku dyżurny gnieźnieńskiej policji został poinformowany, że w rejonie ulicy 3 Maja... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
32-latek poszukiwany listem gończym zatrzymany podczas kontroli drogowej! Miał przy sobie amfetaminę W minioną niedzielę na jednej z gnieźnieńskich ulic policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
Dachowanie w Kozłowie W sobotę ok. godz. 16.50 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu samochodu w Kozłowie. Do... Niedziela, 26 czerwca 2022
Wypadek między Mieleszynem a Karniszewem! Jedna osoba w szpitalu W środę o godz. 9.55 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku w Mieleszynie. Do akcji wysłano... Sobota, 25 czerwca 2022